Zachęcamy do obejrzenia sześciu hitów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG!

Po dwóch latach na REJSowy ekran powraca MDAG. To jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Aby dokument jak najszerzej docierał do polskich widzów oferujemy Weekend z Festiwalem MDAG, który w tym roku przypada na 10-12 września. Filmy tego festiwalu to najlepsze kino non-fiction. Oferują to, co w kinie najważniejsze – emocje. 

sledztwo

W programie przeglądu pojawi się Tańcząca z rekinami – film portretujący magnetyczną osobowość Valerie Taylor, czyli żywej legendy w świecie nurkowania, która z łowczyni rekinów zmieniła się w aktywną działaczkę na rzecz ochrony tych groźnych stworzeń; Polaków portret własny– roczny zapis pandemicznej rzeczywistości, w którym zobaczymy osobiste nagrania filmowych bohaterów oraz dokumentalną rejestrację polskich realiów w czasie pandemii COVID-19; Śledztwo w domu spokojnej starości, czyli opowieść o świeżo upieczonym szpiegu, 83-letnim Sergio, w której nie brak zaskakujących zwrotów akcji oraz medytacji nad współczuciem i samotnością; Gorbaczow. Raj – obraz ukazujący życie Michaiła Gorbaczowa, 89-letniego ostatniego lidera Związku Radzieckiego; Stambuł bez smyczy, w którym bezdomne psy oprowadzą nas po Stambule – gigantycznej metropolii, w której żyje ich bardzo wiele a przetrwanie każdego dnia wymaga walki; a także Najpiękniejszy chłopiec na świecie, pełen intymnych obrazów film o życiu Björna Andresena, który próbuje pogodzić się ze swoją przeszłością i odzyskać nad nim kontrolę, film ukazuje również kulisy powstania legendarnego dzieła oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym i proces wykorzystywania, który dzisiaj szerzej dyskutuje się dzięki ruchowi #metoo.

tanczaca

Harmonogram pokazów:

10/09 (piątek), godz. 16:00 - Tańcząca z rekinami

10/09 (piątek), godz. 18:00 - Polaków portret własny

11/09 (sobota), godz. 18:00 - Śledztwo w domu spokojnej starości

11/09 (sobota), godz. 20:00 - Gorbaczow. Raj

12/09 (niedziela), godz. 14:00 - Stambuł bez smyczy

12/09 (niedziela), godz. 16:00 - Najpiękniejszy chłopiec na świecie

Bilety w cenie 18, 15 i 13 zł można kupić w kasie kina lub w sprzedaży internetowej, w systemie Ekobilet.