X MUZA - Konkurs Wiedzy o Filmie

Film
Ostatni termin: 2023-10-25 12:00

Miejsce: kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22

Kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego do udziału w 17. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o filmie artystycznym, zwłaszcza polskim i europejskim, kreowanie, rozwój i pogłębianie zainteresowań młodzieży, a w rezultacie wychowanie świadomego odbiorcy kultury oraz krytycznego i wymagającego widza.

Do konkursu przystępują dwuosobowe zespoły zgłoszone przez Szkołę. Konkurs składa się z dwóch etapów: pisemnych eliminacji i finału w formie turnieju z udziałem publiczności. Przedmiotem konkursu jest historia kina światowego, z naciskiem na kino polskie i europejskie, sylwetki wybitnych twórców filmowych, podstawowe terminy z języka filmu oraz najważniejsze festiwale i nagrody w świecie kina.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zespół z najwyższą ilością punktów otrzyma dodatkowo zaproszenie na pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego (listopad 2023 – czerwiec 2024).

 

Konkurs jest realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

 

Regulamin Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA

1. Organizatorem konkursu jest kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury
2. Konkurs składa się z dwóch etapów: 11 października 2023 (eliminacje), 25 października 2023
      - etap 1: eliminacje - 11 października 2023 o godz. 10.00 w Emceku, aleja 3 Maja 22, Słupsk - test pisemny z wiedzy o kinie polskim i światowym
      - etap 2: finał - 25 października 2023 o godz. 12.00 w kinie Rejs, aleja 3 Maja 22, Słupsk - finał o charakterze turniejowym, w którym wezmą udział trzy najlepsze drużyny wyłonione w trakcie eliminacji (możliwy udział publiczności)
3. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego z ważną legitymacją szkolną
4. Każda szkoła ma prawo zgłosić do Konkursu maksymalnie 3 dwuosobowe drużyny. Zgłoszenie większej ilości zespołów wymaga zgody Organizatora
5. Konkurs oceniać będzie jury powołane przez Organizatora
6. Wypełnione i podpisane: Karty zgłoszenia drużyny oraz Karty uczestnika konkursu i Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (po dwie sztuki, osobno dla każdego członka drużyny) należy dostarczyć do kina Rejs (Słupski Ośrodek Kultury, aleja 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) do dnia 6 października 2023. Skany obu wypełnionych i podpisanych kart można również przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zamieszczając w temacie wiadomości dopisek „ X MUZA - zgłoszenie”
7. Organizator przyzna nagrody rzeczowe trzem finałowym drużynom. Nagroda główna, ośmiomiesięczne zaproszenie na pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego (listopad 2023 – czerwiec 2024), przypadnie zespołowi z najwyższą ilością punktów

 

Dane adresowe Organizatora:
kino REJS
Słupski Ośrodek Kultury
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.sok.slupsk.pl
tel. 507 846 243

 

Do pobrania:

X MUZA - regulamin 2023

X MUZA - karta zgłoszenia drużyny

X MUZA - karta uczestnika konkursu

X MUZA - zgodę na przetwarzanie danych osobowych

 

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-10-25 12:00
  • 2023-10-11 10:00