Słupski Ośrodek Kultury już po raz trzeci przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. W tym roku spotykamy się nad Słupią 15 kwietnia (sobota), o godz. 10.00 na Bulwarach przy Baszcie Czarownic.

 

Operacja Czysta Rzeka Słupia

Przewidywany koniec: godzina 14:00. Akcja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy, ale także i społeczności lokalnej. Wkrótce uruchomimy zapisy! Link do rejestracji znajdziecie tutaj: Operacja Czysta Rzeka Słupia


W akcji wzięło udział ponad 100 wolontariuszy na odcinku powyżej 3km wzdłuż rzeki Słupi (od mostu czołgowego do ulicy Orzeszkowej przy Wodociągach Słupsk) uczestnicy ubierali 400 worków śmieci, jeden worek to pojemość 120l. odpady zostały wstępnie posegregowane i umieszczone w 3 kontenerach. Przeważającym rodzajem śmieci były szklane butelki po napojach alkoholowych oraz wszelkiej maści butelki i worki plastikowe oraz metalowe kapsle. Nie zabrakło ogromnej ilość niedopałków papierosów i ich opakowań.

Oprócz wolontariuszy do akcji przyłączyli się Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które czuwało nad bezpieczeństwem wolontariuszy i zbieraniem zanieczyszczeń z rzeki. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Miasto Słupsk wraz z Prezydentkami Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Marta Makuch. Pragnę również podziękować sponsorom PGK Słupsk Sp. z o o  za dostarczenie 3 kontenerów, do których mogliśmy wrzucić pozbierane i wstępnie posegregowane śmieci, Wodociągi Słupsk Spółka z o.o. za wsparcie dzięki któremu zakupione zostały chwytaki do śmieci (okazały się bardzo przydatnym narzędziem do wyciągania z trudno dostępnych miejsc).

Dorota Foryś koordynatorka akcji Operacja Czysta Rzeka Słupia