Słupski Sztab powstał w 1992 r. i mieścił się w Młodzieżowym Centrum Kultury. Pierwsze dwa finały nadzorował Grzegorz Szczepłocki, szef działu art contact zajmującego się impresariatem placówki.

Od 1995 r. kolejnym finałom aż do swojego przejścia na emeryturę szefowała Anna Maćkowiak. Dzięki jej działalności w 2017 r. Słupsk otrzymał dwa srebrne medale od Fundacji WOŚP. W ten sposób uhonorowano Młodzieżowe Centrum Kultury oraz jedną z wolontariuszek za dwudziestopięcioletnie wsparcie. „Kochani, graliście na medal, nie tylko w tym roku, ale od wielu, wielu lat jesteście z nami, za co dziękujemy z całego serca! Super będzie, jeśli tym medalem podzielicie się z całą swoją załogą, aby ludzie czuli, że także ich - nawet najmniejszy wysiłek - przyczynił się do tego ogromnego sukcesu.”

medal na stronę

W 2018 r. funkcję Szefowej Sztabu objęła Jolanta Krawczykiewicz – Dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury, z którym wtedy połączono Młodzieżowe Centrum Kultury. Od tego roku siedzibą Słupskiego Sztabu jest Słupski Ośrodek Kultury. W Fundacji zarejestrowani jesteśmy pod numerem #4737, naszą stronę sztabową można znaleźć pod linkiem:

https://slupsk-4737.wosp.pl/

Słupski Sztab to nie tylko jego szefowe, bo Sztab tworzy w zasadzie całe nasze miasto – przedstawiciele urzędów, kilkudziesięciu instytucji i firm, wreszcie osoby prywatne. To wolontariusze ze słupskich szkół, ich nauczyciele i rodzice. To pracownicy instytucji kulturalnych i oświatowych, banków, lokalnych mediów, placówek zabezpieczających imprezy masowe lub wspierających wolontariuszy. Wreszcie to wszyscy mieszkańcy, którzy z uśmiechem wrzucają pieniądze do skarbonki.

wosp przygotowanie rozdawanie puszek 1