9. Garden Party u Karola - RZEPCZYNO FOLK BAND

Muzyka
Termin: 2024-07-21 12:00

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa w Słupsku

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na dziewiątą już edycję letnich koncertów pn. "Garden Party u Karola". Spotykamy się przed pomnikiem Karola Szymanowskiego, w Parku im. Jerzego Waldorffa w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12:00. W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii.
 
Trzeci z ośmiu zaplanowanych koncertów odbędzie się 21 lipca, a słupskiej publiczności zaprezentuje się Rzepczyno Folk Band.
rzepczyno

Rzepczyno Folk Band to folk-rockowa formacja założona przez Pawła Tomaszewskiego i Bartosza Niedźwieckiego w 1996 roku. Grupa wykonuje bardzo energetyczną muzykę opartą na ludowych melodiach polskich nizin i mocnych rockowych gitarach. W dorobku ma m.in. album zatytułowany „Rzepczyno”, który był nominowany do nagrody Fryderyk 2006 (w kategorii Najlepsza Płyta Etno Folk).

 

Od 1996 roku Rzepczyno zagrało ponad 800 koncertów w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Danii, na Węgrzech. Były też zaproszenia na występy w Chinach i na Ukrainie. Zespół wystąpił pięć razy na Przystanku Woodstock, na scenie folkowej Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół zdobył uznanie krytyków i fanów swoją twórczością i energetycznymi koncertami na niemal wszystkich folkowych festiwalach w Polsce.

 

Zapraszamy serdecznie.
 
Zadanie sfinansowano ze środków Miasta Słupska.
Realizacja:
Słupski Ośrodek Kultury
Współpraca:
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
Koncepcja cyklu:
Joanna Kubacka
Projekt plakatu i okładki:
Paweł Sadowski 

 

 

Terminy


  • 2024-07-21 12:00