Spektakl Bul bul bul...

Teatr
Termin: 2024-06-19 18:00

Miejsce: Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

Czy wiecie, co to takiego bullying?
Początkowo o bullyingu mówiono w kontekście „tradycyjnej” przemocy, mobbingu i agresji. Obecnie coraz częściej pojęcie to stosowane jest na gruncie szkolnym oraz w społecznościach uczniowsko-koleżeńskich.
Przemoc wśród dzieci i młodzieży zyskała nowe narzędzia i niestety ma się całkiem dobrze. Bywa subtelna, prawie nieuchwytna, często niezauważalna przez nauczycieli czy rodziców.
W Polsce 48% uczniów w ciągu ostatnich kilu miesięcy doświadczyło przemocy ze strony rówieśników w szkole. Jeśli dodać jeszcze trudny dom, z którego pochodzimy, mamy gotową receptę na trudne, czasem przemocowe relacje w życiu dorosłym. Od szkoły wszystko może się zacząć. Czy jesteśmy w stanie jakkolwiek zatrzymać przemoc wśród dzieci? Jak zareagować, gdzie szukać pomocy?
Scenariusz do spektaklu powstał w wyniku rozmów z grupą o ich własnych doświadczeniach. Jest pretekstem do poszukiwania odpowiedzi, w czym młody człowiek może znaleźć swoją wartość, kiedy każdego dnia spotyka się z negacją i poniżeniem. Niektórych taka szkolna katastrofa zahartuje, innych zatopi...
bul...bul...

Wystąpią i scenariusz współtworzyli: Małgorzata Ampulska, Antoni Duda- Lenda, Zofia Grądzka, Martyna Makowska, Julia Milewczyk, Ewa Pluta, Hanna Keler- Szamal, Apolonia Zalas.
Reżyseria: Małgorzata Burjan
Światło: Maciej Sierosławski, dźwięk: Kamila Bilińska

Bilety do zakupienia pod adresem https://ekobilet.pl/e/bul-bul-bul-spektakl-w-ot-rondo-560885?evt=560885

lub w kasie OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a

 

 

Terminy


  • 2024-06-19 18:00