Modigliani: portret odarty z legendy - film i warsztaty

Film
Termin: 2023-03-19 13:30

Miejsce: kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22

Bohaterem kolejnego seansu w ramach cyklu "Sztuka w kadrze" będzie włoski rysownik, malarz i rzeźbiarz Amedeo Modigliani.

 

 Zapraszamy na filmową podróż przez życie i dzieła Modiglianiego, uwielbianego na całym świecie awangardowego twórcy. Krótkie i burzliwe życie malarza przedstawione zostanie z perspektywy jego młodej partnerki i muzy, Jeanne Hébuterne, która popełniła samobójstwo dwa dni po śmierci artysty. Jeanne, podobnie jak rosyjska poetka Anna Achmatowa i brytyjska dziennikarka Beatrice Hastings, jest jedną z kobiet uwiecznionych na obrazach Modiglianiego. Ich posągowe twarze stały się symbolem jego sztuki. Twórcy filmu zabiorą nas w podróż po największych muzeach i galeriach świata, takich jak galeria Albertina w Wiedniu, Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie, a także muzea i galerie w Paryżu.

A.Modigliani Portrait of a Polish Woman 1919 Philadelphia Museum of Art The Louis E. Stern Collection 314

Pokaz filmu "Modigliani - portret odarty z legendy" odbędzie się 19 marca o godz. 13:30. Bilety dostępne są w kasie kina oraz sprzedaży online.

Po seansie zapraszamy na płatne warsztaty pod kierunkiem Kamili Bednarz. Uczestnicy stworzą portret albo autoportret inspirowany pracami artysty. Do wyboru będzie technika gwasz lub pastela. Tematem przewodnim marcowych warsztatów będzie ludzkie oko, gdyż - cytując Amadeo - "Gdy poznam twoją duszę, namaluję twoje oczy”.

- warsztaty dla osób dorosłych
- liczba miejsc ograniczona
- zapisy pod numerem tel. 507 846 423
- koszt 20,00 zł /płatne wyłącznie w kasie kina/

 

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-03-19 13:30