Wielki Dzień Pszczół

Różne
Termin: 2021-08-08 11:00

Miejsce: ul. Nowobramska, Słupsk

Słupski Ośrodek Kultury, pszczoły i inne pożyteczne owady zapraszają na ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół, który odbędzie się 8 sierpnia 2021 r. przy ul. Nowobramskiej w Słupsku w godzinach od 11:00 do 17:00.
Podczas obchodów Wielkiego Dnia Pszczół wystawią swoje produkty lokalni pszczelarze, producenci zdrowej żywności, rękodzielnicy, ogrodnicy. Odbywać się będą warsztaty dla dzieci i dorosłych m.in. dowiecie się jak zrobić woskowijki, sitodruk, bomby nasienne, witraż, ale znajdziecie też warsztaty kiszenia, tłoczenia olejów, budowania hotelików dla owadów, projektowania rabaty pszczelej i wiele innych.
Zagra Kapela ze Wsi Damnica, kapela ludowa Polanki z Karżnicy i kultowa ekopoetycka kapela Strach przed latem.
Miłośnicy smakołyków będą mogli spróbować miodowych specjałów, a zwolennicy ruchu na świeżym powietrzu zatańczyć synchroniczny taniec pszczół.
Przygotowaliśmy również konkursy dla dzieci i dorosłych – Ci młodsi udadzą się w podróż pełną przygód z mapą w ręku, a posiadacze balkonów czy tarasów spróbują swoich sił w projektowaniu rabaty pszczelej pod okiem architekta krajobrazu.
Zaplanujcie niedzielę myśląc o pszczołach.

 

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2021-08-08 11:00