Zakończyliśmy realizację zadań tegorocznego konkursu Studia inicjatyw - edycja II w Słupskim Ośrodku Kultury. Zgłoszone Inicjatywy charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem. Świadcząc o kreatywność i pomysłowość osób stojących za wnioskami. Zadania kierowane były do różnych grup wiekowych i środowisk mniej lub bardziej widocznych w mieście.  
Wśród zgłoszeń znalazły się zarówno nowe, jak i znane już inicjatywy, cieszące się w ubiegłorocznej edycji konkursu wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.
 
"Słupszczanki wyruszają w podróż”
Uczestniczki i prowadzące Emilia i Danuta Wojciechowska wymieniły się swoimi doświadczeniami podróżniczymi i marzeniami na kolejne wyprawy, udowadniając, że podróżować można w każdym wieku i z każdym budżetem. W części teoretycznej poruszone zostały takie zagadnienia jak: jak zaplanować podróż, jak wybrać destynację  a także ekipę. Prowadzące podzieliły się wskazówkami praktycznymi dotyczącymi między innymi zakupu biletów, noclegów, atrakcji i bezpieczeństwa w podróży. Warsztaty zakończyły się  wspólną, jednodniową wycieczką zaplanowaną i zorganizowaną przez uczestniczki, w ramach której odwiedziły Słowiński Park Narodowy i Kluki.
 

 
Koncert Thomasa Grotto w ramach inicjatywy "Bari Bari na tarasie"
Koncert odbył się 22 lipca na tarasie Emceku. Po mino niesprzyjającej pogody koncert cieszył się dużym zainteresowaniem. Widownia zarówno słuchała koncertu na tarasie jak i pod nim w Tagliata U’Panzerott. Wokalista porwał do tańca widownie przebojami muzyki włoskiej.
 
 

 
 
Jesienny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży - edycja druga. Pod Honorowym patronatem Prezydentki Miasta Słupska
Odbył się 24-25 września 2022, W turnieju wzięło udział 40 zawodników. Tegoroczny turniej został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych. Turniej „A” do rocznika 2010 (12 lat),  Turniej „B” do rocznika 2005 (17 lat). Oba turnieje były po 9 rund po 30 minut co pozwoliło uczestnikom zdobyć punkty i przejść na wyższa kategorię szachową. Dwudniowe zmagania przy szachownicy były poprzedzone konsultacjami indywidualnymi  lub zbiorowymi z mistrzem Słupska Dzmitrem Aniskevichem. Turniej sędziował polski szachista, mistrzem międzynarodowym, sędzia klasy międzynarodowej Witalis Sapis.
Zwycięscy  Turnieju "A" do lat 12
I miejsce: Zofia Protas
II miejsce: Paweł Pietrzak
III miejsce: Krzysztof Piekarec
Najlepsza szachistka: Zofia Protas
Kategorii do 9 lat: Dominik Radziwiłłowicz
 
Zwycięscy  W Turnieju "B" do lat 17
I miejsce: Dmytro Pylyp
II miejsce: Wiktor Czaja
III miejsce: Jakub Protas
Najlepsza szachistka: Gabriela Irzyk
Kategorii do 15 lat: Wiktor Czaja 
 
 

 
Koncert i warsztaty czuję Hip Hop vol.2
CZUJĘ HIP HOP vol. 2 to nie tylko koncert ale i zajęcia warsztatowe dla młodzieży, które obyły się 10 października. Przemek Kaca prowadząc warsztaty zachęcał młodzież do rozwiązywania problemów i za pomocą muzyki i słów uwalniając swoje uczucia, które są nieoderwalną częścią życia każdego nastolatka. Na koniec warsztatów każdy z uczestników otrzymał książkę autorstwa Przemka Kacy „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”. W warsztatach udział wzięli uczniowi ze szkoły ZSI Słupsk. 
W sobotę, 8 października 2022, na scenie sali pARTer Emceku zaprezentowali się m. in. EndRiu oraz Tolu - przez wiele lat związani z inicjatywą "Hip-hop. Druga Szansa". Koncert poprzedziła otwarta scena, na której wystąpiły osoby chcące zaprezentować swoje zdolności wokalne. Oprócz muzyki, grupa taneczna pod bacznym okiem Angeliki Sędziak – instruktorki Słupskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała układ taneczny.
 
 

 
Death Cafe
Spotkanie obyło się 18 listopada 2022. Inicjatorką tego spotkania była dr Marta Sałapata, która w sposób intrygujący przestawiła metody jak rozmawiać o śmierci, odejściu, pojednaniu i odrodzeniu. Death Cafe to spotkanie o charakterze kawiarnianym, gdzie tworzy się okazję do rozmowy. Rozmowy w przyjaznej atmosferze spotykając   z innymi ludźmi, przy kawie i ciastku rozmawiając o stracie, o strachu, o tym, co może nam dać świadomość własnej śmiertelności. Spotkanie zostało dobrze odebrane przez uczestników i pozwala stwierdzić, że podejmowanie trudnych tematów jest jak najbardziej potrzebne.