Zapraszamy na kolejne spotkanie w edukacyjnym ogródku przy OT Rondo. W czwartek, 17.06 o godz. 16.00 wykonamy budki - hotele dla owadów. Warsztaty mają na celu ochronę pszczół miodnych i dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają m.in. w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk.

Już 1 czerwca o godzinie 16.00 na Podwórko Kulturalne między ulicami Wojska Polskiego a Zygmunta Krasińskiego zawita ODJAZDOWY CYRK PODWÓRKOWY !!! Na uczestników czeka prawdziwa moc twórczej zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty rękodzieła, cyrkowe zabawy, a także pokazy baniek i balonowe wariacje. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników gry na bębnach i pokazu w wykonaniu młodych tancerek z Ogniska Baletowego Enza.

Informujemy, że wszystkie miejsca na wakacyjne warsztaty zostały już ZAREZERWOWANE! Rękodzielnia na wakacjach zaprasza na atrakcyjne warsztaty rękodzielnicze, przygodę na wycieczce, niezapomniany seans filmowy i dużą dawkę dobrej zabawy. Będziemy lepić z gliny, malować obrazy, wytwarzać naturalne mydła i aromatyczne świece sojowe. Na złapanie oddechu między warsztatowymi wyzwaniami, trochę się poruszamy („dwa ognie” zaklepane;) i wyruszymy, już tradycyjnie, zdobywać nowe umiejętności w Parku Linowym. Aaaa, jeszcze popłyniemy w Rejs filmowy, a reszta to niespodzianka ;)

Pracownia Ceramiczna "Rękodzielnia" od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną w zakresie ceramiki, witrażu i innych zajęć związanych z szeroko pojętą dziedziną rękodzieła artystycznego. Przez będący na wyposażeniu pracowni piec do wypalania ceramiki przechodzą dziesiątki kilogramów glinianych, ręcznie wykonanych naczyń, które następnie są malowane, zdobione i szkliwione. Instruktorzy "Rękodzielni" od wielu lat kultywują tradycję słynnej ceramiki słupskiej, ale otwierają się również na bardziej współczesne formy. Efekty ich pracy można zobaczyć w galerii poniżej. Ceramika z "Rękodzielni" doskonale nadaje się na wyjątkowy prezent dla najbliższych. Informację o produktach i ich cenach uzyskać można bezpośrednio w obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 10a, lub pod numerem telefonu (59) 842 47 07. Zapraszamy serdecznie.
Z radością informujemy, że w ogłoszonym przez Rękodzielnię konkursie na świąteczne ozdoby nagrody otrzymują:

Rękodzielnia SOK zaprasza dzieci i młodzież ze Słupska do udziału w konkursie bożonarodzeniowym pt. „Ozdabianki”.