Emcek przy al. 3 Maja 22 ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

EMCEK al. 3 Maja 22
tel. 507 846 261
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZKÓŁKA SZACHOWA
Wiek: 5-9

Szkoła szachowa dla najmłodszych, która pozwala poznać tajniki królewskiej gry, uczestniczyć we współzawodnictwie na wysokim poziomie i zdobyć pierwsze kategorie szachowe. Szachy znakomicie rozwijają umysł, uczą samodzielnego myślenia, werbalizacji abstrakcyjnych idei, taktyki, strategii i koncentracji. Dzieci, poza nauką gry i integracją z rówieśnikami, mogą uczestniczyć w bardzo ciekawych wyjazdach turniejowych. 

Instruktor:
Dzmitry Aniskevich - trener i zawodnik, wielokrotny zwycięzca turniejów szachowych.

 

JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Wiek: 18+

Sześciotygodniowy kurs dla całkowicie początkujących, wprowadzający w praktykę i filozofię Jogi Ashtanga. Podczas zajęć liczy się przede wszystkim dbałość o szczegóły oraz precyzja w nauce systemu vinyasa ashtanga, co sprawia, że uczeń czyni szybkie postępy i buduje osobistą praktykę jogi.

Instruktorka:
Aga Jasutowicz - prowadząca studio jogi Ashtanga Yoga. 

 

KLUB MAM W SŁUPSKU „PIASKOWNICA”
Wiek: 6 miesięcy - 3,5 roku

Klub Mam w Słupsku "Piaskownica" jest miejscem spotkań dla rodziców i ich małych dzieci z uwzględnieniem warsztatów ogólnorozwojowych z wykorzystaniem muzyki czy plastyki, ale też przestrzenią wsparcia, wzajemnej pomocy, wymiany doświadczeń czy promowaniem rodzicielskiej bliskości.

Instruktorka:
Monika Gołębiowska - muzyk, pedagog muzyczny.

 

PRACOWNIA MUZYCZNA - GITARA
Wiek: 8+

Nauka gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, basowej i ukulele. Zajęcia indywidualne, dostosowane do poziomu uczestników. Podczas ćwiczeń można nauczyć się podstaw lub rozwijać posiadane już umiejętności. W trakcie nauki gwarantowana bardzo solidna praca nad repertuarem z gitarowej muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz jazzowej.

Instruktor:
Piotr Piasecki - muzyk, miłośnik gitary.

 

PRACOWNIA MUZYCZNA - PIANINO I INNE INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Wiek: 8+

Indywidualne zajęcia dla początkujących. Program nauki obejmuje m.in.: czytanie nut, interpretację, pracę nad ułożeniem i koordynacją rąk. Zajęcia nastawione są na zdobycie praktycznych umiejętności, pozwalających uczestnikom rozpocząć własną przygodę z muzyką.

Instruktor:
Piotr Piasecki - muzyk, miłośnik gitary.

 

SALA PRÓB / STUDIO NAGRAŃ

Przygotowana akustycznie, kameralna sala do prób i nagrań. Miejsce potrzebne wszystkim zespołom muzycznym lub indywidualnym artystom. Podczas ćwiczeń i rejestracji materiału można w niej skorzystać z fachowej pomocy muzyków Słupskiego Ośrodka Kultury.

 

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA SZTALUGOWEGO
Wiek: 7+

Zajęcia dla początkujących lub bardziej zaawansowanych miłośników malarstwa. Uczestnicy pracują z dowolnie wybranym tematem. Mogą to być kopie wybranych dzieł lub próba interpretacji natury. W trakcie zajęć omówione zostają techniki: rysunku, plastyczne i malarskie. Podczas warsztatów przekazywana jest umiejętność posługiwania się malarskimi środkami wyrazu, poznawane są zasady proporcji, perspektywy i światłocienia.

Instruktorka:
Dorota Kędzierska - absolwentka Instytutu Wzornictwa w Koszalinie.

 

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
Wiek: 3-7 lat i 8-14 lat

Zajęcia, które pozwalają dzieciom i młodzieży na odkrywanie sztuk plastycznych tak, aby stały się częścią codzienności. Każdemu tematowi zajęć towarzyszy zestaw zabaw i warsztatów, podczas których dzieci stają się artystami, bo każdy z nas bywa artystą malując, rysując czy rzeźbiąc, tworząc. To miejsce przyjazne do wyrażania własnej ekspresji. 

Instruktorka:
Kamila Bednarz - Oprócz wykonywania biżuterii uprawia malarstwo, rzeźbę oraz sztukę ziemi.

 

CRAZY JUMP - RUCH, RYTM I MUZYKA - TANIEC NOWOCZESNY Z ELEMENTAMI DISCO DANCE
Wiek: 5-7 lat

Zajęcia ruchowo-taneczne w doskonały sposób zapobiegają wadom kręgosłupa, angażują całe ciało i w zależności od wybranego stylu, pomagają wzmocnić mięśnie nóg, pleców i ramion. Podczas zajęć dzieci uczą się układów tanecznych a także  poprawiają koordynację ruchową,   motorykę i doskonalą pamięć mięśniowo ruchową. Taniec rozwija również wyobraźnię przestrzenną i dodaje pewności siebie. Ważną rzeczą jest praca w grupie, współpraca i kontakt z rówieśnikami.

Instruktorka:
Marzena Piołunkowska - instruktorka tańca nowoczesnego

 

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI
Wiek: 5-8 lat

Zajęcia obejmują naukę wszystkich tańców standardowych (walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot, quickstep) oraz latynoamerykańskich (cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive).

Instruktorka:
Anastasiia Semerenko - Mistrzyni Świata w 10 tańcach WDC (Ukraina), srebrna medalistka Imperial Open Championship w 10 tańcach (Anglia).

 

AEROBIK DLA DOROSŁYCH
Wiek: 18+

Zajęcia, które obejmują cardio, obciążenia siłowe wszystkich partii mięśni, ćwiczenia przywracające napięcie całego ciała. Zajęcia w języku ukraińskim, dla uchodźców z Ukrainy wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Instruktorka:
Anastasiia Semerenko - Mistrzyni Świata w 10 tańcach WDC (Ukraina), srebrna medalistka Imperial Open Championship w 10 tańcach (Anglia).