Wprawdzie sierpień to czas urlopów, ale mimo to działamy i zapraszamy do naszego obiektu. Jedyny czas, kiedy będziemy zupełnie niedostępni, to 9-17 sierpnia, kiedy to w budynku przeprowadzać będziemy konieczne naprawy i konserwacje. W tym okresie Emcek będzie zamknięty.

Przede wszystkim w tym miesiącu kontynuujemy spotkania grupy Manufaktura, gdzie można wspólnie popracować na szydełku, drutach czy przy hafcie. Zapraszamy jak zwykle w każdą środę na godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

We wtorki wracają zajęcia warsztatowe Koralików bez liku – jak zawsze spotykać się będziemy w klubie Tango we wtorki o godz. 17.00.

Od 16 sierpnia do Emceku wraca również grupa tańca dawnego KADRYL. Najpierw gościnnie w Szkole Kultury (do czasu wykonania niezbędnych napraw w obiekcie), od 18 sierpnia już na swoim stałym miejscu w sali tanecznej. Zapraszamy w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 15.00-17.00.

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy miłośników gier planszowych do wspólnej zabawy. Zaczynamy w Studiu Inicjatyw (dolna kondygnacja emceku) 2 sierpnia, o godz. 18.00. Można przynieść swoje ulubione planszówki lub skorzystać z gier, które mamy w magazynie. Na miejscu będą instruktorzy SOK którzy chętnie włączą się w rozgrywkę lub objaśnią zasady gry. Wstęp bezpłatny.

Prawie na zakończenie lata piękny koncert włoskich piosenek! Zapraszamy 22 sierpnia 2021 r. o godz. 19.00 na taras Emceku. "Bari, Bari na tarasie” to kolejna inicjatywa oddolna realizowana w ramach konkursu Studia Inicjatyw SOK. Znane włoskie przeboje wykona Alberto Amati, który odkrył zamiłowanie do śpiewu, uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Ravennie.

Artysta podczas koncertu wykona utwory z repertuaru Adriano Celentano, Domenico Modugno, Toto Cutugno oraz wielu innych. Są one tak znane, że pewnie razem będziemy je śpiewać. Zakładamy również, że i potańczymy! W programie wydarzenia znajdzie się strefa piękna Mary Kay oraz degustacja włoskich przysmaków w barze U'Panzerott. Do zobaczenia!

Zadanie finansowane ze środków Słupskiego Ośrodka Kultury w ramach programu Studio Inicjatyw. Wstęp bezpłatny.