Pracownia Montażu Filmu, to nowa oferta SOK, skierowana do młodzieży i osób dorosłych. Będzie korelowała z Działem Edukacji Filmowej zajmującym się promowaniem artystycznych wartości filmu i propagowaniem kina o wybitnych walorach estetycznych.

Mamy już pierwsze osiągnięcia w tworzeniu filmów. W tym roku na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży Up to 21 /Dozwolone do 21/ film pt. „Drzewo”, zrealizowany wg scenariusza Kai Willich i Mai Arciszewskiej, który był efektem pracy młodych uczestników warsztatów prowadzonych w „emceku” przez Daniela Odiję, Monikę Kuczyniecką i Marcina Dymitera, zdobył uznanie w oczach zarówno jury młodzieżowego, jak i profesjonalnego, pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewicz. Film otrzymał wyróżnienia w kategoriach: animacja do lat 15 i film dziecięcy.

Chcemy, aby taka działalność nie była sporadyczna, tym bardziej że mamy grupy młodzieży żywo zainteresowane montażem filmu.

Aby uruchomić taką pracownię niezbędny jest zakup profesjonalnego sprzętu

fot. Konrad Janicki 

Projekt "Emcek" nowo wyposażony - dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Słupska.

ENW belka