BRAINWASHED - pokaz specjalny i debata PO FILMIE

Film
Termin: 2023-04-02 18:00

Miejsce: kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22

Kino Rejs zaprasza 2 kwietnia o godz. 18:00 na pokaz specjalny dokumentu "Brainwashed: seks, kamera, władza” oraz debatę w cyklu PO FILMIE z udziałem zaproszonych gości.

 

Według Niny Menkes, niezależnej reżyserki i akademiczki, kobieta jest dla twórców filmowych kolejnym rekwizytem, który mogą ustawić, oświetlić, wyeksponować w taki sposób, żeby zaspokoić męskie spojrzenie. Jej zdaniem kino od wielu lat, jak nie od początku, instrumentalizuje i uprzedmiotawia kobiece bohaterki. Niezależnie, czy mowa o klasyku sprzed kilkudziesięciu lat, czy o współczesnej produkcji, nawet stworzonej przez kobiety (sic!), to spojrzenie kamery niezmiennie reprodukuje patriarchalną wizję świata. W swoim filmie Nina Menkes wyjaśnia, jakie ma to konsekwencje dla całej branży kinowej oraz dla bezpieczeństwa kobiet w ogóle.

 

W „Brainwashed” wypowiadają się też inne reżyserki, ekspertki i działaczki na rzecz równouprawnienia w kinie: Geena Davis, Maria Giese, Joey Soloway, Ita O’Brien.

 

Bilety dostępne w kasie kina oraz online.
Rezerwacje telefoniczne: 507 846 243

 

Wydarzenie odbędzie się pod matronatem Słupskiej Rady Kobiet.

 

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-04-02 18:00