Zemsta nietoperza

Kategoria
Film
Termin
2023-01-21 14:30
Miejsce
kino Rejs, 3 Maja 22, Słupsk
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ecobilet emcek

Wiener Staatsoper, 195 min

reżyseria: Otto Schenk
muzyka: Johann Strauss
dyryguje: Franz Welser-Möst
obsada: Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally

Legendarna Opera Wiedeńska prezentuje arcyklasyczne wykonanie jednej z najsłynniejszych operetek świata: "Zemsty nietoperza" Johanna Straussa syna. Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki (premiera w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu.

Spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor - to czeka kinowych widzów. Napisy opracowano na podstawie genialnego przekładu Juliana Tuwima.

bilety: 25 zł

 
 

Terminy

  • 2023-01-21 14:30