KURKA WODNA - spektakl Polskiego Teatru Tańca w ramach 25. Witkacy pod strzechy

Kategoria
Taniec
Termin
2022-09-17 18:00
Miejsce
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3
Zapraszamy na wyjątkowy spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. "KURKA WODNA", który uświetni jubileuszową, 25. edycję Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy".
17 września 2022 o godz. 18:00 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku przy ul. Jana Pawła II 3.
Bezpłatne wejściówki dostępne pod adresem https://bit.ly/3TZSGEX
lub w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.
Koło jest metaforą ludzkiego losu. Cykliczna powtarzalność zdarzeń determinuje losy jednostek i społeczeństw, stając się niemożliwą do przezwyciężenia pułapką. Spektakl Kurka Wodna albo urojenie jest próbą znalezienia ekwiwalentu dla tego doświadczenia
egzystencjalnego w formie teatru tańca. Odczucie „dziwności istnienia”, absurdalność międzyludzkich sytuacji, brak harmonii, rozpad relacji składa się na dekadencki obraz świata pogrążonego w kryzysie, który zderzając się z rewolucją ostatecznie przestaje istnieć.
Motywem przewodnim staje się dramat niespełnionego artysty, który starając się uciec od nieustającej udręki rozchwianych relacji osobistych i rodzinnych nie znajduje nic oprócz opresji i nudy, przerywanej krótkimi chwilami upojenia, i poczucia, że „wszystko to już raz było, tylko trochę inaczej”.
Spektakl zatrzymuje się na granicy jawy i snu – i nie wiadomo czy każda z postaci, które spotyka Edgar, istnieje faktycznie czy jest jedynie fantazmatem wyobraźni. Jesteśmy jak we śnie, jak w telewizyjnym reality show, w balansie pomiędzy narracją a manifestacją Czystej Formy – nic, co się wydarza, nie jest do końca realne – nawet śmierć, która tej samej postaci może przytrafić się wielokrotnie.
reżyseria i dramaturgia: Igor Gorzkowski
choreografia: Iwona Pasińska
muzyka: Zbigniew Kozub, Georg Friedrich Händel
scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz
video projekcje: Marek Grabowski
 
 

Terminy

  • 2022-09-17 18:00