29 stycznia, w ostatnią niedzielę miesiąca, po raz trzydziesty pierwszy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku motywem przewodnim tej największej w Polsce akcji charytatywnej jest walka z sepsą, a zebrane środki zostaną przekazane na dofinansowanie placówek medycznych w sprzęt i lekarstwa potrzebne do leczenia posocznicy u pacjentów w każdym wieku.
Odpowiedzialny za organizację tegorocznego finału słupski sztab WOŚP, od wielu lat działający przy Słupskim Ośrodku Kultury, zaprasza w najbliższą niedzielę aż w trzy miejsca, w których brzmieć będą dźwięki orkiestry dyrygowanej przez Jurka Owsiaka i całą armię Wolontariuszy.
 
Zaczynamy w samo południe w Hali Gryfii przy ul. Szczecińskiej 99. Program imprezy przygotowany został z myślą o najmłodszych – nie zabraknie występów tanecznych i wokalnych, warsztatów i nieodzownego elementu każdej imprezy finałowej, czyli sprzedaży atrakcyjnych fantów, z której dochód zasili sztabową skarbonkę. Swoje stoiska warsztatowe w Gryfii przygotowały m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Teatr Lalki Tęcza, ZHP, Stowarzyszenie Coolturka, Aero Model Club oraz pracownie Słupskiego Ośrodka Kultury. Na dzieci i ich rodziców czekają warsztaty plastyczne i teatralne, pokazy historyczne, prezentacje zdalnie sterowanych modeli samolotów, a także rodzinne gry wielkoformatowe. Impreza w hali zakończy się o godzinie 17:00.
 
Od godziny 15:00 do 20:00 w swoje progi zaprasza CH Jantar przy ul. Szczecińskiej 58. Goście największej słupskiej galerii handlowej również będą mogli zobaczyć pokazy taneczne i wokalne przygotowane przez dzieci i młodzież z Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Przedstawiciele Akademii Pomorskiej na swoim stanowisku udzielą porad dietetycznych, przeprowadzą analizę składu ciała i zademonstrują, jak przeprowadzić samobadanie piersi, natomiast aktorzy z Tęczy nauczą chętnych (i wystarczająco odważnych) trudnej sztuki chodzenia na szczudłach.
 
Mieszkańców Kobylnicy zapraszamy od godziny 17:00 do hali sportowej, która mieści się przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy przy ul. Głównej 63. Swoje umiejętności zaprezentują tam tancerki z grupy Cheerleaders Maxi oraz uczestnicy zajęć z Gminnego Centrum Kultury i Promocji. Imprezę zakończy pokaz laserowy i tradycyjne „Światełko do nieba”
 
Gorąco zachęcamy wszystkich do wyjścia na niedzielny spacer, aktywny udział w przygotowanych przez nas wydarzeniach i ulicznych kwestach. Przypominamy, że środki zebrane w Słupsku i Kobylnicy wrócą do nas w postaci sprzętu, który zasili lokalne placówki medyczne.
 
Zapraszamy również do odwiedzin naszych aukcji na Allegro pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/sok_slupsk . Na licytujących czekają vouchery, dzieła sztuki, rękodzieło artystyczne, zabiegi kosmetyczne, treningi personalne i cała masa innych atrakcji.
 

Program 31. Finału WOŚP w Słupsku i Kobylnicy
29 stycznia 2023.

09:00 - 18:00 - kwesta na ulicach Słupska
12:00 – 17:00 Hala Gryfia, ul. Szczecińska 99 – pokazy taneczne i wokalne; animacje, warsztaty i pokazy dla dzieci, młodzieży i rodziców; sprzedaż fantów przekazanych na rzecz WOŚP.
15:00 – 20:00 Centrum Handlowe Jantar, ul. Szczecińska 58 – pokazy taneczne i wokalne, warsztaty i konsultacje medyczno-dietetyczne, sprzedaż fantów przekazanych na rzecz WOŚP.
17:00 – 20:15 Hala sportowa przy SP w Kobylnicy, ul. Główna 63 - pokazy taneczne i wokalne, sprzedaż fantów przekazanych na rzecz WOŚP, Światełko do nieba – pokaz laserowy.