czytanie maslowskaPremiera: 15 maja 2015
Inscenizacja i aranżacja przestrzeni: Wioleta Komar
Nagrania video: Michał Giedrojć
Kompozycja do słów „Koń, który jeździł konno”: Tomasz Giczewski
Muzyka na żywo: zespół RANDOM
Aktorzy: Jolanta Arciszewska, Robert Dawidowski, Ewelina Kasińska, Łukasz Makowski, Paulina Stolarczuk, Agnieszka Trzciałkowska.
Gościnnie: Edyta Lubiak (jako Prezenterka & Radio), Daniel Roman (jako Aktor), Maciej Sierosławski (jako Pan Tadziu), Caryl Swift (jako Monika).

Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak „statystyczny Polak”, brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć „my”. Wszystko to jest w tej sztuce dość makabryczne, przerysowane, ale wydaje mi się, że tutaj po raz pierwszy mówię coś potencjalnie dobrego. Oczywiście nie formułuję wprost żadnego pozytywnego przesłania, ale to pierwsza rzecz, którą napisałam nie pod hasłem: w jakim okropnym kraju żyjemy, a jak tu szaro! Odwrotnie, jest tu moja afirmacja bycia Polką i polskości, totalnie dzisiaj wyszydzonej, zmieszanej z błotem i traktowanej jako skaza, jako policzek wymierzony przez los, przynajmniej w moim pokoleniu.
Dorota Masłowska w wywiadzie dla DZIENNIKA

Wydarzenie zorganizowane za zgodą TR WARSZAWA, właściciela praw do dramatu.

Galeria (fot. Kazimierz Giejbo)