Laboratorium Egzystencji - spotkanie inauguracyjne

Kategoria
Różne
Termin
2020-06-18 10:00
Miejsce
Szkoła Kultury, ul. Banacha 17
Strona WWW

Już 18 czerwca w Szkole Kultury przy ul. Banacha 17 zainaugurujemy działalność naszej nowej pracowni - Laboratorium Egzystencji.

Na pierwszym spotkaniu będą Państwo mogli zapoznać się z dwiema inicjatywami skierowanymi do osób dorosłych:

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU: 507 846 261

I. OD-NOWA. Re-wizje życia

Warsztat artystyczno-terapeutyczny z elementami psychoanalizy i treningu umiejętności psychospołecznych. Intuicyjne i instynktowne malowanie i rysowanie z narracją wprowadzającą (zawsze ok. 15 min. „wykładu”) oraz prowadzącą aktywność twórczą Uczestników narracją autoterapeutycznej korekty i wspomagania (dla chętnych). Rewitalizacja jakości życia, zdynamizowanie kompetencji osobistych radzenia sobie z traumą, stresem, lękiem, winą, krzywdą, emocjami, wstydem, zmęczeniem, agresją i nudą. Każde kolejne spotkanie, ok. 2-3 w miesiącu (stałe daty), może być skoncentrowane wokół określonych kategorii, może być również bez „kategoryzacji” tematycznej – to jest do ustalenia z uczestnikami, po przedstawieniu im propozycji tematycznej.   
Warsztaty dla tych, którzy szukają siebie w sobie, w wędrówkach po Krainie Czarów i na marginesach lustra; Pozwólcie sobie wstąpić w obraz i malowniczo opowiedzieć, co udaje się stamtąd wyzyskać dla siebie.

Grupa ok. 5 osób, warsztat przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, (10zł/h, spotkania 2-3h, spotkanie 2-3 razy w miesiącu, stałe, ustalone daty);
Forma: malowanie, rysowanie, kolaże, instalacje artystyczne, kaligrafia; (gł. kategoria wizualna).
Zindywidualizowany proces prowadzenia aktywności twórczej. Akcent na działanie artystyczne, w dalszym planie terapeutyczne.

Rozpoczęcie zajęć: godz. 17.00


II. PRZYSTANEK ŻYCIA
Przy-stań na nogach!

Indywidualne spotkania terapeutyczno-coachingowe dla osób w kryzysie, po traumie, w obliczu trudnych decyzji, zmagających się z lękiem, trudnościami, emocjami, przełomem życia, przerwaną radością życia lub pękniętą tożsamością w rytualizacji i stereotypizacji życia. Zapraszamy na rozmowę terapeutyczną, nie uprawiajcie swojej historii psychicznej w samotności. Dajcie sobie pomóc i pozwólcie się wysłuchać. Jeśli egzystencja porwała się, zerwała radość, pękło bezpieczeństwo, lub coś uniemożliwiło Ci ruch spróbuj przy-stanąć na nogach z moją pomocą. Przy-stań w miejscu przerwania egzystencji, spraw, żeby przystanek życia stał się Twoją przy-stanią.  
  
Spotkania indywidualne 1:1, cena ok. 50 zł za spotkanie 45min, w ramach ustalonych wcześniej dyżurów w godzinach 10.00 - 16.00.
Formy pracy zindywidualizowane, terapeutyczne i coachingowe (wspierająco-wspomagające). 
Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Młodzież do lat 18 tylko z opiekunem prawnym (przy 1 spotkaniu).

Spotkania w ramach Laboratorium Egzystencji poprowadzi prof. Monika Jaworska-Witkowska - pedagog, filozofka i malarka.

 
 

Terminy

  • 2020-06-18 10:00