Spektakl 'Hanna i Hannelore'

Kategoria
Teatr
Termin
2020-06-10 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

W środę, 10 czerwca br. o godz. 19:00 na deskach Ośrodka Teatralnego RONDO zaprezentujemy spektakl "Hanna i Hannelore" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, z Anną Rau i Iloną Zarembą w rolach tytułowych.

"Hanna i Hannelore" to realizowany przez Słupski Ośrodek Kultury projekt, obrazujący powojenną rzeczywistość Słupska, trudne relacje polsko-niemieckie i losy ludzi, dla których Słupsk w 1945 roku stał się domem, oraz tych, dla których przestał nim być.
Projekt powstał we współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski i Miasta Słupska.

Dopiero w 1945 roku Słupsk znalazł się w granicach Polski. Z tym stanem rzeczy wiązała się konieczność jego zasiedlenia. Według danych z pierwszego przeprowadzonego po wojnie spisu ludności Słupsk liczył 33 115 osób, w tym 32 026 osób ludności napływowej (przede wszystkim z kresów II Rzeczpospolitej oraz mieszkańcy Warszawy i jej okolic) i 1089 autochtonów.

BILETY W CENIE 20zł DOSTĘPNE W OŚRODKU TEATRALNYM RONDO

Premiera spektaklu "Hanna i Hannelore" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego na podstawie scenariusza Bożeny Konarowskiej odbyła się 20 październikaw Bazie Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1. W tytułowe role wcieliły się Anna Rau i Ilona Zaremba. Muzykę skomponował Andrzej Szczucki, zaś kostiumy i scenografię opracowała Aleksandra Chrzan. Autorem plakatu jest Wojciech Stefaniec.

 
 

Terminy

  • 2020-06-10 19:00