WIOSNA FILMÓW online

Kategoria
Film
Termin
2020-05-29 20:00 - 2020-06-07 23:00
Miejsce
sala wirtualna MOJEeKINO.PL

Od piątku 29 maja startuje 26. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW. Wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, impreza została przeniesiona do wirtualnej sali kina Rejs i odbędzie się na platformie MOJEeKINO.PL. Festiwal potrwa do 7 czerwca, a bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 zł.

Zło nie istnieje

Filmem otwarcia będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie „ Zło nie istnieje”. Najnowszy dramat jednego z najważniejszych irańskich reżyserów Mohammada Rasoulofa, koncentruje się wokół tematu kary śmierci. Bohaterów każdej z czterech opowieści, z których zbudowany jest obraz, łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Tym samym Rasoulof wraca do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność.

Nadzieja

W ciągu dziesięciu festiwalowych dni widzowie będą mogli wybierać spośród 40 filmów. Wśród nich pojawi się wiele premierowych i przedpremierowych tytułów m.in. nowy obraz jednego z najbardziej oryginalnych europejskich twórców - Roya Anderssona „ O nieskończoności”, włoska adaptacja bestsellerowej powieści Jacka Londona „ Martin Eden”, oparta na osobistych przeżyciach reżyserki Marii Sødahl „ Nadzieja”, a także pełna humoru, porównywana przez krytyków do „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków „ W co grają ludzie”.

Alice Guy Blache

W programie festiwalu znalazły się również dokumenty, w tym „ Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché” - niezwykła opowieść o zapomnianej pionierce kinematografii, uznawanej za pierwszą reżyserkę w historii X Muzy, „ Powitanie słońca” o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile, jak również „ Cienie imperium” Karola Starnawskiego, ukazujący skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców.

Wszystkie seanse w ramach Wiosny Filmów, tak jak w tradycyjnym kinie, rozpoczynać się będą o konkretnej godzinie. Szczegółowy program pokazów poniżej, a opisy filmów wraz z podziałem na sekcje na stronie MOJEeKINO.pl.

wiosna filmów program

Program do pobrania:
26. Wiosna Filmów

 

 
 

Terminy

  • Od 2020-05-29 20:00 do 2020-06-07 23:00