Zaproś REJS do domu

Kategoria
Film
Termin
2020-05-21 00:00 - 2020-05-24 23:59

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania kultury wysokiej Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia MOJEeKINO.PL, największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin z całego kraju. Dzięki niej miłośnicy małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem znów będą mogli poczuć namiastkę prawdziwej sali kinowej i zaprosić swoje ulubione kino do domu.

Baner mojeekino 2

Już 21 maja ruszy największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje propozycje filmowe przedstawią kina arthousowe z całej Polski. Platforma umożliwi poszczególnym kinom realizowanie indywidualnego programu, a od istniejących VOD różnić się będzie kuratorskim charakterem, starannie dobranym repertuarem, dotarciem bezpośrednio do widza kinowego. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe, takie jak spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne czy festiwale filmowe. Platforma online sprawdzi się doskonale również po uruchomieniu kina stacjonarnego. Jako dodatkowa „sala wirtualna” z jednej strony przedłuży życie filmów granych na ekranie tradycyjnym, z drugiej pozwoli wzbogacić repertuar o filmy, które nie zdołały znaleźć miejsca na afiszu.

Wirtualne kino będzie miało zasięg ogólnopolski. Udział w projekcie zadeklarowało 47 kin studyjnych oraz stale z nimi współpracujący dystrybutorzy, między innymi Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Velvet Spoon. Operatorem wirtualnego kina jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, a partnerem technologicznym poznańska firma Insys Video Technologies. Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW. Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce. W ramach festiwalu przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, między innymi w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN. Po WIOŚNIE FILMÓW na platformie zagoszczą kolejne festiwale m.in. HER DOCS czy 48HFP.

 
 

Terminy

  • Od 2020-05-21 00:00 do 2020-05-24 23:59