Ekodebata ROJENIE

Kategoria
Różne
Termin
2019-05-19 16:00
Miejsce
OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

Rojenie to wyobrażanie sobie lepszego, fantazjowanie. Rojenie to także wyjście pszczół z ula rewolucja, początek czegoś nowego. Planeta Ziemia potrzebuje radykalnych zmian, potrzebujemy wyjść z roli użytkownika i nauczyć się współistnienia.

Będziemy roić o relacjach pomiędzy ludźmi i przyrodą, rozważać możliwości dobrego i uważnego życia, rozmawiać o rzece Słupi i jej otoczeniu.

Na debatę zapraszamy mieszkańców miasta, wybrane osoby z życia społeczno- politycznego Słupska. Po debacie koncert, wystąpią Frauke Berg i Wojtek Kurek.

Wśród panelistów m.in. kognitywista Paweł Gwiaździński; Tomasz Urbaniak, słupszczanin, historyk i organizator sprzątań, Justyna Górowska aka WETMEWILD artystka zajmująca się politycznością wody i rzek; Antek Michnik historyk sztuki, krytyk muzyczny, rdzeń redakcji Glissanda; prof. Bernadetta Żynis literaturoznawczyni z Akademii Pomorskiej,;Julia Szymczak 15-latka, pasjonatka fantasy, mitologii japońskiej i słowiańskiej; p. Grażyna Chojnacka prowadząca terapię holistyczną i sklep ogrodniczy; Magdalena Mijewska (Dyrektorka Wydziału Kultury Słupska) prywatnie właścicielka olbrzymiej kolekcji kwiatów domowych; Arkadiusz Melaniuk i Robert Chomicki ze Stowarzyszenia Rozwoju "Inspiracje".

Debatę poprowadzi Artur Celiński (Magazyn Miasta, DNA Miasta, Respublica).

 
 

Terminy

  • 2019-05-19 16:00