Maksymiuk. Koncert na dwoje

Kategoria
Kino
Termin
2019-05-11 16:00
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Polska 2018, 75 min.

ecobilet emcek

reżyseria: Tomasz Drozdowicz
scenariusz: Maria Nockowska
zdjęcia: Andrzej Wojciechowski, Tomasz Drozdowicz, Krzysztof Gromek, Kamil Hasiuk
obsada: Jerzy Maksymiuk, Ewa Maksymiuk

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji.
Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury.
Reżyser Tomasz Drozdowicz stworzył portret artysty wypełniony anegdotami zza kulis sal koncertowych, z których wybrzmiewają utwory największych kompozytorów. Przede wszystkim jednak ukazał historię miłości, pasji i talentu.

„Mad Maks” – takim, jakże filmowym, przydomkiem określają Jerzego Maksymiuka jego brytyjscy koledzy po fachu. Trudno o bardziej zwięzłą, a zarazem trafną charakterystykę tego wybitnego polskiego dyrygenta i kompozytora. Na scenie staje się on bowiem istnym wulkanem energii, momentalnie zarażającym swą nadzwyczajną żywiołowością członków orkiestry. A jaki jest Jerzy Maksymiuk, kiedy akurat nie koncertuje? Jaki jest w, szeroko pojętym, życiu prywatnym, codziennym? Przede wszystkim na to właśnie pytanie odpowiada dokument Tomasza Drozdowicza. /Janek Brzozowski, Film.org.pl/

Przegląd NOWE KINO POLSKIE

 
 

Terminy

  • 2019-05-11 16:00