Robaczki z zagionionej dżungli

Kategoria
Kino
Termin
2019-05-12 14:00
Miejsce
OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Minuscule - Les mandibules du bout du monde
Francja 2018, 92 min.

ecobilet emcek

reżyseria: Hélène Giraud, Thomas Szabo
scenariusz: Hélène Giraud, Thomas Szabo
muzyka: Mathieu Lamboley

Kiedy mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im zagraża firma budowlana, planująca wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.

„Robaczki..” nie są zwykłą animacją, zastosowano tu technikę mieszaną: realistyczna sceneria została nakręcona kamerą, zaś postacie małych stworków wygenerowano komputerowo. W przeciwieństwie do hollywoodzkich produkcji typu „Dawno temu w trawie” czy „Mrówka Z” nie ma tu naiwnej antropomorfizacji – choć stosunki między postaciami niewątpliwie przypominają relacje międzyludzkie. Przede wszystkim jednak nie ma tu dialogów (...), a małe stworzonka porozumiewają się za pomocą specyficznych odgłosów, czasami bardzo rozśmieszających dziecięcą widownię. Całość jest słodka, urokliwa i poetycka – paradoksalnie dzięki temu, że obywa się bez słów. Nie sposób też nie wspomnieć o wartościach wychowawczych filmu: „Robaczki..” uwrażliwiają ekologicznie i rozszerzają pole dziecięcej empatii. /Paweł Mossakowski, CoJestGrane24.pl/

 
 

Terminy

  • 2019-05-12 14:00
  • 2019-05-11 14:00