9. Garden Party u Karola - Nat Osborn & Mike Parker DUO

Kategoria
Muzyka
Termin
2024-07-07 12:00
Miejsce
Park im. Jerzego Waldorffa w Słupsku

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na dziewiątą już edycję letnich koncertów pn. "Garden Party u Karola". Spotykamy się przed pomnikiem Karola Szymanowskiego, w Parku im. Jerzego Waldorffa w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12:00. W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii.

Pierwszy koncert już 7 lipca, a słupskiej publiczności zaprezentują się Nowojorczycy Nat Osborne i Mike Parker, tworzący razem muzykę już od 15 lat.

Spotkali się w uniwersyteckim zespole jazzowym. Od tego czasu przebyli drogę od gry na ulicach Budapesztu, przez występy w słynnych klubach w Nowym Jorku, po koncerty na festiwalach jazzowych w całej Europie.

Chociaż najczęściej występują jako część jazzowego, rockowego i soulowego zespołu Nat Osborn Band, we dwójkę tworzą duet, który prezentuje zupełnie inną muzykę. Parker zamienia gitarę basową na akustyczny kontrabas, a Osborn klawisze na gitarę akustyczną. Brzmienie pozostaje jazzowe, ale zawiera również elementy folku amerykańskiego, łącząc różne muzyczne wpływy. Wśród utworów wykonywanych przez muzyków znajdziemy covery takich wykonawców, jak Nina Simone, Bob Dylan, Van Morrison, Stevie Wonder, grupa The Band oraz kompozycje autorskie.

Artyści wydali niezależnie wiele albumów, a ich wspólna muzyka została zawarta na albumie koncertowym Nat Osborn Band z 2017 roku i singlu Roam/Drifting z 2018 roku.

Niezależnie od tego, czy w większym składzie, czy w duecie, Osborn i Parker wnoszą zawsze na scenę żywą energię i muzykalność.

Zapraszamy serdecznie.

Zadanie sfinansowano ze środków Miasta Słupska.

Realizacja:
Słupski Ośrodek Kultury

Współpraca:
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica

Koncepcja cyklu:
Joanna Kubacka

Projekt plakatu i okładki:
Paweł Sadowski

 
 

Terminy

  • 2024-07-07 12:00