Jaśniejsze niż słońce! - twórcze spotkanie z językiem polskim na ulicy Nowobramskiej

Kategoria
Różne
Termin
2024-07-06 10:00
Miejsce
ul. Nowobramska
Strona WWW

Jaśniejsze niż słońce! To propozycja na wakacyjne weekendy dla słupszczan - młodszych i starszych. W każdą sobotę lipca i sierpnia w przestrzeni miejskiej zorganizowane zostaną przyjazne spotkania z językiem, które kształtować będą twórcze, odpowiedzialne i świadome postawy wobec języka polskiego, zbudują kompetencje językowe oraz udoskonalą umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Wakacyjna mobilna scena językowa zawita 6 lipca na ul. Nowobramską. Na uczestników czekać będą warsztaty językowe, gry i zabawy, mini wykłady o języku prowadzone przez animatorów i specjalistów, podczas których wspólnie z odbiorcami rozstrzygane będą lingwistyczne zawiłości, tropione błędy językowe - działania uwrażliwiające na wartość i piękno języka ojczystego.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowane zostaną odpowiednie do wieku treści i zadania, w których odbiorcy będą mogli czynnie uczestniczyć. Spotykamy się o 10:00!

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przeniesione zostanie do kluboksięgarni Cepelin przy Starym Rynku 7.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2024”.

 
 

Terminy

  • 2024-07-06 10:00