Z MIŁOŚCI DO KINA - maraton

Kategoria
Film
Termin
2024-02-10 15:00
Miejsce
kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy na doroczny maraton "Z miłości do kina". W sobotę, 10 lutego, świętować będziemy 33. rocznicę pierwszego pokazu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego imienia Grażyny Bożek-Szczepłockiej, a tym samym powstania kina Rejs.

 

W programie zaplanowaliśmy trzy pokazy filmowe, w tym dwa tytuły przedpremierowe:


Opadające liście foto bm

  - godz. 15.00 - Opadające liście

Finlandia 2023, 81 min, reżyseria: Aki Kaurismäki

 

 

 

 

 

Miłość bez ostrzeżenia foto bm
- godz. 17.00 - Miłość bez ostrzeżenia

USA 2023, 102 min, reżyseria: Rebecca Miller

 

 

 

 

Bulion i inne namiętności foto bm

 

 

- godz. 20.00 - Bulion i inne namiętności

Francja 2023, 135 min, reżyseria: Tran Anh Hung

 

 

 

 

 

Ponadto tradycyjnie przygotowaliśmy dla naszych widzów konkurs filmowy z nagrodami, a w przerwach między seansami poczęstunek w sali Tango.

Karnety na maraton już dostępne w kasie kina:
- karnet na 3 filmy – 70 zł
- karnet na 2 filmy – 55 zł
- karnet na 1 film – 40 zł

Karnety na całe wydarzenie dostępne również on-line w systemie Ekobilet.

 

 

Opadające liście plakat- godzina 15.00
OPADAJĄCE LIŚCIE


Kuolleet lehdet

Finlandia, Niemcy 2023, 81 min
reżyseria: Aki Kaurismäki
scenariusz: Aki Kaurismäki
zdjęcia: Timo Salminen
obsada: Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen, Alina Tomnikov, Sakari Kuosmanen, Marttti Suosalo

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Laureat Nagrody Jury ostatniego festiwalu w Cannes, a zarazem najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki tworzy kolejną słodko-gorzką opowieść o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

 

 

Miłość bez ostrzeżenia plakat- godzina 17.00
MIŁOŚĆ BEZ OSTRZEŻENIA


She Came to Me

USA 2023, 102 min
reżyseria: Rebecca Miller
scenariusz: Rebecca Miller
muzyka: Bryce Dessner
zdjęcie: Sam Levy
obsada: Peter Dinklage, Anne Hathaway, Marisa Tomei

Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

Anne Hathaway, Peter Dinklage, Joanna Kulig, Marisa Tomei i Brian d’Arcy James w błyskotliwej komedii romantycznej o wszystkich odcieniach miłości, która rozgrywa się w magicznej scenerii tętniącego życiem Nowego Jorku.

 

 

 Bulion i inne namiętności- godzina 20.00
BULION I INNE NAMIĘTNOŚCI


La passion de Dodin Bouffant

Francja 2023, 135 min
reżyseria: Tran Anh Hung
scenariusz: Marcel Rouff, Anh Hung Tran
zdjęcia: Jonathan Ricquebourg
obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Pierre Gagnaire

Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz", „Zapach zielonej papai") udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności" (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.

Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie i znany smakosz, gastronom Dodin. Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.

Tran Anh Hung, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme'a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim kinem kulinarnym. Udowadnia również, że kino może oddawać niezwykły smak i aromat potraw, tak aby widz mógł rozkoszować się każdym ujęciem. Za oprawę kulinarną „Bulionu i innych namiętności" odpowiada Pierre Gagnaire, słynny francuski szef kuchni. Od czasów „Uczty Babette" nie było w kinach tak smakowitego filmu. Bon appétit!

 

 

     10 lutego - maraton Z MIŁOŚCI DO KINA     

 

 
 

Terminy

  • 2024-02-10 15:00