Bulion i inne namiętności - maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA

Kategoria
Kino
Termin
2024-02-10 20:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk
Telefon
507 846 243

La passion de Dodin Bouffant
Francja 2023, 135 min

reżyseria: Tran Anh Hung
scenariusz: Marcel Rouff, Anh Hung Tran
zdjęcia: Jonathan Ricquebourg
obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Pierre Gagnaire

Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz", „Zapach zielonej papai") udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności" (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.

Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie i znany smakosz, gastronom Dodin. Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.

Tran Anh Hung, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme'a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim kinem kulinarnym. Udowadnia również, że kino może oddawać niezwykły smak i aromat potraw, tak aby widz mógł rozkoszować się każdym ujęciem. Za oprawę kulinarną „Bulionu i innych namiętności" odpowiada Pierre Gagnaire, słynny francuski szef kuchni. Od czasów „Uczty Babette" nie było w kinach tak smakowitego filmu. Bon appétit!

Pokaz w ramach maratonu filmowego "Z miłości do kina". W programie oprócz pokazów filmowych konkurs z nagrodami i poczęstunek między seansami.

Tego dnia obowiązują wyłącznie karnety w cenie: 40 zł (jeden seans), 55 zł (2 seanse), 70 zł (3 seanse)

 
 

Terminy

  • 2024-02-10 20:00