"Pirografia Marleny - Ogniem rysowane" - Wystawa prac Marleny Bielańczuk

Kategoria
Plastyka
Termin
2023-11-17 17:00 - 2023-11-30 10:00
Miejsce
Galeria OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac Marleny Bielańczuk pt. "Pirografia Marleny- ogniem rysowane".

 

Ta wyjątkowa ekspozycja malarstwa wypalanego na deskach, która ukazuje niezwykłe dzieła artystki. Ta wystawa jest hołdem dla Marleny i jej pasji do pirografii. Marlena była niezwykłą osobą, a jej sztuka była sposobem na wyrażenie siebie i przekazanie swojego piękna. Jej prace przenoszą nas w inny wymiar, łącząc piękno natury i ludzkich twarzy.
Data wernisażu: 17 listopada 2023 r. o godzinie 17:00.
Miejsce spotkania: Galeria OT Rondo, znajdująca się przy ulicy Niedziałkowskiego 5A w Słupsku.
To wyjątkowa okazja, by poznać twórczość Marleny i uczcić jej pamięć. Niech jej sztuka nadal inspiruje i dotyka serca. Do zobaczenia na wystawie!

Kim była Marlena Bielańczuk?
Urodzona 28 kwietnia 1983 roku w Sławie, zmarła 4 sierpnia 2023 roku w Słupsku.
Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Słupsku i rozpoczęła studia na Akademii Pomorskiej w Słupsku, jednak ze względów zdrowotnych była zmuszona przerwać naukę.
Już jako dziecko przejawiała wyjątkowe zdolności manualne, a jej rysunki przewyższały umiejętności typowego dziecka. Marlena kochała rękodzieło i mimo niepełnosprawności odnajdywała się w rysowaniu, malowaniu, tworzeniu z modeliny, szydełkowaniu oraz tworzeniu grafiki. Kilka lat temu odkryła pirografię, czyli technikę wypalania obrazów w drewnie, i w 2019 roku zakupiła swój pierwszy pirograf. Początkowo wykonywała małe prace na drewnianych krążkach, aby opanować tę technikę. Z biegiem czasu jej prace stawały się coraz bardziej odważne, przedstawiając bajkowe postacie, kwiaty, portrety osób i krajobrazy. Pirografia stała się jej pasją i sposobem na życie. W jej twórczości dominowały portrety, których Marlena tworzyła z wielką dbałością o szczegóły, oddając wyjątkowe cechy twarzy osób, dzieci i rodzin. Prace te były wykonywane na różnych gatunkach drewna, do których musiała podejść indywidualnie ze względu na ich budowę i ułożenie słojów. Marlena stworzyła również piękne obrazy "rysowane ogniem", na których uwieczniła miasto Słupsk z lat 60-tych. W każdej pracy, którą wykonywała, oprócz jej umiejętności i dbałości o szczegóły, kryło się także całe jej serce. Jej sztuka jest wyrazem pasji i oddania.

 
 

Terminy

  • Od 2023-11-17 17:00 do 2023-11-30 10:00