Galeria Uffizi - zwiedzamy Florencję w cyklu "Podróże ze sztuką"

Kategoria
Film
Termin
2023-11-12 16:00
Miejsce
kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Listopadowa podróż ze sztuką powiedzie nas do Florencji. Zwiedzimy renesansowe zabytki jednego z najpiękniejszych miast świata oraz bogactwa Galerii Uffizi, najstarszego muzeum współczesnej Europy.

 

 

12 listopada, godzina 16.00

GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI:
PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU

Florence and the Uffizi Gallery
Włochy 2015, 95 min

reżyseria: Luca Viotto
scenariusz: Laura Allievi

„Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu” to o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce: to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.

Po raz pierwszy w kinach na całym świecie zwiedzić można na ekranie wielki zabytek, jakim jest Florencja.

Opowieść zaczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu – w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia i dzieł młodych artystów (Donatello i Brunelleschi), którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy, szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Następnie wędrujemy przez najważniejsze budynki i pałace miasta: muzeum Bargello, Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio i Piazza della Signoria, Galeria Uffizi i galerii Accademia, podziwiamy arcydzieła Leonarda i Botticellego, by dotrzeć do monumentalnego Dawida Michała Anioła. Subtelną narrację filmu powierzono postaci historycznej, Wawrzyńcowi Wspaniałemu granemu przez Simona Merrellsa, który oprowadza nas po „swojej” Florencji przy akompaniamencie starannie dobranej muzyki.

 

 
 

Terminy

  • 2023-11-12 16:00