Koncert Młodych Dyrygentów

Kategoria
Muzyka
Termin
2023-05-21 18:00
Miejsce
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3
Słupski Ośrodek Kultury oraz Słupska Sinfonietta zapraszają w dniu 21 maja o godzinie 18:00 na wyjątkowy Koncert Młodych Dyrygentow
Orkiestrę poprowadzi aż jedenastu dyrygentów – studentów Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej bydgoskiej akademii muzycznej. Dla niektórych będzie to sceniczny debiut, a dla innych okazja do zaprezentowania swoich umiejętności słupskiej publiczności.
Koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej usłyszymy najpiękniejsze tańce symfoniczne. Będą to między innymi Tańce Rumuńskie B. Bartoka, Tańce Słowiańskie A. Dvoraka, czy Tańce Węgierskie J. Brahmsa. W drugiej części usłyszymy natomiast wspaniałe arie oraz duety operowe i operetkowe, autorstwa między innymi G. Pucciniego, G. Verdiego, G. Bizeta, czy W. A. Mozarta. Solistami w tej części będą Weronika Kober – sopran i Piotr Pastuszka – tenor.
Koncert pod patronatem honorowym Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – prof. dr hab. Elżbiety Wtorkowskiej.
 
Bilety w cenie 30 złotych dostępne na stronie https://bit.ly/3Me2FVf
 
Wykonawcy:
Weronika Kober - Sopran
Piotr Pastuszka - Tenor
Orkiestra Słupska Sinfonietta pod dyrekcją studentów Dyrygentury symfoniczno - operowej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy:
Katarzyna Chlebek
Magdalena Cichoń
Wiktoria Gołębiewska
Emilia Jankowska
Agnieszka Kowalik
Michał Krawczun
Marcin Kuczer
Dominik Radoń
Anika Rehmus
Jakub Unolt
Emilia Wierzbicka
Opieka artystyczna - dr hab. Bohdan Jarmołowicz prof. nadzw.
Weronika Kober – sopran, urodziła się 31 grudnia 1993 roku w Radomiu. Ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie fletu poprzecznego oraz śpiewu solowego.
W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego dr hab. Kamili Kułakowskiej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Artystka brała czynny udział w licznych kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Mariusza Kwietnia, Olgę Pasiecznik czy Józefa Orlińskiego.
Jest laureatką wielu nagród m. in. : III miejsce Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. C. Loewe w Szczecinie, III miejsce Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. G.Perottiego w Ueckermünde w Niemczech, III miejsce Międzynarodowego Konkursu „Bella Voce” w Busko-Zdrój, III miejsce VII Międzyuczelnianego Konkursu Duetów Instrumentalnych i Wokalnych w Warszawie (wraz z Adamem Kałduńskim), finalistka II Ogólnopolskiego konkursu im. B. Paprockiego w Bydgoszczy.
W 2017 roku debiutowała na deskach Opery Nova w Bydgoszczy podczas studenckiego spektaklu „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta. Wcieliła się również w rolę Gianetty w operze Napój Miłosny G. Donizettiego oraz Hanny w spektaklu „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszko.
 
Piotr Pastuszka urodził się 30 kwietnia 1991r. w Słupsku. Od najmłodszych lat wykazywał ponadprzeciętne umiejętności głosowe. Z tego tytułu był laureatem wielu wokalnych konkursów dziecięcych i młodzieżowych. Zaowocowało to rozpoczęciem nauki śpiewu u mgr Elżbiety Mach, która zasiała w nim miłość do sztuki operowej. Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studia II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Janusza Ratajczaka. Młody artysta dał się poznać na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. Dzięki zdobytym umiejętnościom mógł zadebiutować na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Monsieur Tricquet'a w operze "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego oraz partią "Don Basilia" w operze "Wesele Figara" W.A.Mozarta. Spektakle odbyły się w ramach Międzynarodowego Operowego Forum Młodych. Brał udział w polskiej prapremierze w roli tytułowej opery komicznej "Abu Hassan" Carla Marii von Webera organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi oraz premierze opery "Semele" G.F. Haendla w roli Jupitera organizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Bohdan Jarmołowicz, Maciej Banachowski, Piotr Wajrak, Przemysław Fiugajski, Damian Borowicz, Marcin Wolniewski, Piotr Sułkowski oraz znanymi reżyserami: Jitka Stokalska, Hanna Hojnacka, Eva Buchmann, Marek Zajączkowski, Jan Naturski. Prowadził klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku. Obecnie jest solistą Teatru Muzycznego "Forte" we Wrocławiu. Ważnym osiągnięciem jest zajęcie III miejsca w II kategorii oraz Nagrody Specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej "ARS ET GLORIA" w Katowicach, zdobycie wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie w kategorii: studenci i absolwenci wyższych szkół muzycznych oraz zajęcie II miejsca w Turnieju Tenorów organizowanym przez Filharmonie "Sinfonia Baltica" w Słupsku.
 
 

Terminy

  • 2023-05-21 18:00