TONIA - debata w cyklu PO FILMIE

Kategoria
Film
Termin
2023-05-14 18:00
Miejsce
kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy na majową odsłonę cyklu PO FILMIE. w ramach którego pretekstem do spotkania i rozmowy jest ważny społecznie problem pojawiający się w filmie.

 

W niedzielę, 14 maja, po pokazie filmu TONIA w reżyserii Marcina Bortkiewicza gośćmi kina Rejs będą psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień Maciej Maćkowiak i Natalia Sędzicka, organizatorka spotkań psychologicznych "Burza w Mózgu" w Cepelinie. Rozmawiać będziemy między innymi na temat problemu alkoholizmu, współuzależnienia i syndromu DDA (Dorosłego Dziecka Alkoholika). Debatę moderować będzie Bartosz Murawski. Początek pokazu o godzinie 18.00. Spotkanie odbędzie się w sali Tango. Wstęp bezpłatny.

 

Tonia PO FILMIE na strone

 

14 maja, godzina 18.00
TONIA

Polska 2022, 83 min

reżyseria: Marcin Bortkiewicz
scenariusz: Marcin Bortkiewicz
zdjęcia: Andrzej Wojciechowski
muzyka: Marek Czerniewicz
obsada: Marianna Ame, Adam Bobik, Małgorzata Zajączkowska, Karolina Adamczyk, Izabela Dąbrowska, Maciej Kujawski, Mariusz Zaniewski, Irena Jun

Tonia ma 11 lat. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od swoich rówieśniczek, ale to naprawdę wyjątkowa dziewczyna. Żyje w świecie fantazji, jej głowa jest pełna marzeń i niesamowitych pomysłów. Mieszka z babcią i tatkiem, który nadużywa alkoholu. Choć nie jest jej łatwo, z uśmiechem na twarzy mierzy się z codziennymi problemami. Jest sprytna, inteligentna, a przy tym niezwykle urocza. Ma w sobie więcej siły i energii niż niejeden dorosły. Gdy dowiaduje się, że jej ukochany ojciec planuje wyjechać do pracy we Włoszech, postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Kreatywność Tonii nie zna granic. Mimo niepowodzeń, nie poddaje się. Jest przekonana, że dopnie swego. Do czasu aż na jaw wyjdzie skrywana przez lata rodzinna tajemnica.

 

ecobilet emcek

 

 

;t=10s

 

 
 

Terminy

  • 2023-05-14 18:00