PhotoArea VI - wystawa prac studentów kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG

Kategoria
Fotografia
Termin
2023-03-03 17:00
Miejsce
Galeria OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Strona WWW
Słupski Ośrodek Kultury we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim ma zaszczyt zaprosić na kolejny, szósty już wernisaż z cyklu "PhotoArea", będący prezentacją prac studentów kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG.
Piątek, 3 marca o godzinie 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.
Wystawa PhotoArea VI jest prezentacją prac zrealizowanych na bazie autorskiego programu kształcenia w zakresie fotomediów. Prezentowane prace są autorstwa studentów i dyplomantów stopnia magisterskiego, którzy wykonywali zadania w ramach zajęć Specjalności Fotograficznej oraz seminariów dyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG. Tradycją Pracowni Fotografii Medialnej jest postawa poznawcza, badawcza i eksperymentalna w zakresie analizy obrazu, poznawania i racjonalizowania przekazu wizualneg, stosowania fotografii jako języka wypowiedzi. Badane są możliwości obrazu jako medium komunikacji i jego funkcji kreacyjnych, ale realizuje się również klasyczne tematy z zakresu fotografii oraz dokonuje się analizy warstwy dokumentalnej, autobiograficznej i metaforycznej w fotografii. Na program pracowni składają się dwa zakresy poznawcze obejmujące sferę praktyczną i projektową. Program ten pozwala na rozwój osobowości twórczej poprzez fotografię kreacyjną, dokumentalną, eksperyment i prowokację artystyczną w fotografii. Znalazło to swoje odzwierciedlenie na wystawie PhotoArea VI, przede wszystkim w pracach wykonywanych w ciągu dwóch ostatnich semestrów studiów oraz w realizacjach dyplomowych, w których autorzy formułują swoje wypowiedzi stosując wybrane konwencje oraz strategie fotograficzne.
Studenci i absolwenci biorący udział w wystawie PhotoArea VI: Natalia Bieniek, Sandra Cwintal, Ita Dziurzyńska, Magda Fedak, Kacper Frąckowiak, Aleksandra Grynko, Joanna Grzywacz, Mikołaj Janiak, Jakub Matys, Rafał Podżunas, Barbara Redłowska, Mateusz Siedlecki, Patrycja Taica Frias, Kinga Trzebiatowska, Jakub Zera.
 
 

Terminy

  • 2023-03-03 17:00