Szczęście Mikołajka - warsztaty familijne po seansie

Kategoria
Film
Termin
2023-03-05 14:00 - 16:30

Tradycyjnie już zapraszamy naszych młodych widzów i ich opiekunów na niedzielny poranek filmowy, a po seansie na familijne warsztaty plastyczne.

W tym miesiącu spotykamy się 5 marca na pokazie filmu "Szczęście Mikołajka". Na warsztatach uczestnicy samodzielnie wykonają proste gry logiczne, w których wykorzystają wizerunki Mikołajka i jego przyjaciół.

Początek seansu o godzinie 14.00. Z biletem na film warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, a w sprawie zapisów prosimy o kontakt z kinem Rejs (tel. 507 846 243).

 

ecobilet emcek

 

Szczęście Mikołajka foto 1

SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA

Le petit Nicolas: Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux?
Francja 2022, 82 min
reżyseria: Benjamin Massoubre, Amandine Fredon
scenariusz: Michel Fessler, Anne Goscinny

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli i woźnego o pseudonimie Rosół, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

 

 

 
 

Terminy

  • 2023-03-05 14:00 - 16:30