"PIĘKNO - Tribute to Breakout" - koncert SAQVA Blues Band & Agnieszka Siepietowska

Kategoria
Muzyka
Ostatni termin
2023-01-21 20:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW
Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza 21 stycznia na dwa koncerty zespołu SAQVA Blues Band i Agnieszki Siepietowskiej pt.
"PIĘKNO - Tribute to Breakout"
🗓️ 21 stycznia 2023r.
🕰️ 17:00 i 20:00 - 2 TERMINY ‼️‼️
Bilety w cenie 40 zł do nabycia online
godz. 17:00 - https://bit.ly/3EXFbPd
godz. 20:00 - https://bit.ly/3Flqp69
lub w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a.
Więcej informacji ☎️ (59) 842 63 49
W programie własne aranżacje utworów Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.
Wystąpią:
Agnieszka Siepietowska - wokal
Paweł Zabawa - wokal
Robert Sakwa Sakowicz - gitary, harmonijka
Krzysztof Plebanek - klawisze
Tomasz Radziuk - bass
Jacek Bochenek - perkusja
gościnnie
Maria Dadel - instrumenty perkusyjne
Saqva Blues Band - zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy słupskiego gitarzysty, skrzypka i harmonijkarza Roberta "Saqvy" Sakowicza. Od początku istnienia zespół występował w kwartecie. Poza liderem zespół tworzyli: Bartek Kieresiński - organy Hammonda, Andrzej Guziński - gitara basowa, Jacek Bochenek - perkusja.
Repertuar zespołu bazuje na standardach elektrycznego bluesa chicagowskiego jak i na własnych aranżacjach znanych przebojów polskich bluesmenów, a zwłaszcza dorobku Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Grupa koncertowała na festiwalach i imprezach plenerowych, lecz najbardziej upodobała sobie koncerty klubowe, podczas których, bez względu na porę roku, mogła spotykać się ze słuchaczami i przy wspólnym zaangażowaniu tworzyć krzepiącą muzyczną strawę składającą się z dźwięków bluesa i opowieści o legendach tej muzyki.
Przez lata działalności zespołu jego skład ulegał istotnym zmianom. Andrzeja Guzińskiego zastąpił Andrzej Smuga, a obecnie na gitarze basowej gra Tomasz Radziuk. Bartka Kieresińskiego zastąpił za klawiszami Krzysztof Plebanek. Najnowszą zmianą w zespole jest dołączenie do jego składu nowego wokalisty Pawła Zabawy.
Saqva Blues Band, chcąc upamiętnić 55. rocznicę powstania zespołu Breakout, przygotował specjalny program pt. „Piękno”, do którego zaprosił Agnieszkę Siepietowską, znaną i cenioną wokalistkę, w której wykonaniu usłyszymy m.in. „Poszła bym za Tobą”, „W co mam wierzyć”, utwory będące efektem współpracy Miry Kubasinskiej i zespołu Breakout.
Ponadto podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak „Rzeka dzieciństwa”, „Gdybym był wichrem”, czy „Na drugim brzegu Tęczy".
Saqva Blues Band przeprowadzi słuchaczy przez ważną część historii polskiej muzyki, choć w bardzo współczesnej a niekiedy wręcz zaskakującej odsłonie, która wynika z połączenia różnych rodzajów wrażliwości i osobowości tworzących zespół muzyków.
 
 

Terminy

  • 2023-01-21 20:00
  • 2023-01-21 17:00