Fabelmanowie

Kategoria
Kino
Termin
2023-03-12 18:00
Miejsce
kino Rejs, Aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ecobilet emcek

 The Fabelmans
USA 2022, 151 min

reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz:
Tony Kushner, Steven Spielberg
zdjęcia:
Janusz Kamiński
muzyka:
John Williams
obsada:
Michelle Williams, Paul Dano,Seth Rogen, Gabriel LaBelle, Jeannie Berlin

Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i dowiaduje się przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Za pośrednictwem Sammy’ego Spielberg zarazem opowiada swoją prawie-że-autobiografię, pisze esej o kinie i sprawozdaje amerykańsko-żydowskie doświadczenie. Zwierza się z trzech najważniejszych relacji: z matką, ojcem i X muzą. Fakt i fikcja, kino i życie spotykają się tu na równych prawach. Spielberg portretuje oboje rodziców z czułością, ale w całym ich skomplikowaniu, z wadami i zaletami, grzechami i zasługami. Zachowuje przy tym wyrozumiałość dla wyzwań, przed jakimi musieli stanąć - oraz dla sposobów, w jakie próbowali sobie z nimi poradzić. Koniec końców, mimo wszystko, pomogli mu przecież spełnić marzenie - jakkolwiek ambiwalentna nie byłaby moc kamery, po którą sięgnął. /Jakub Popielecki, Filmweb.pl/

bilety: 18, 15, 13 zł

 

 
 

Terminy

  • 2023-03-12 18:00