Jacek Bończyk - Autoportret Witkacego (utwory Jacka Kaczmarskiego) w ramach 25. Witkacy pod strzechy

Kategoria
Muzyka
Termin
2022-09-15 20:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Subiektywny wybór tekstów Jacka Kaczmarskiego wykonywany przez świetnego aktora Jacka Bończyka, który śpiewa utwory Mistrza od blisko 30 lat, niezmiennie zachwycony kunsztem słowa, oraz niezwykłą erudycją Autora.
Występują:
Jacek Bończyk – gitara, vocal
Konrad Wantrych – piano
Bezpłatne wejściówki dostępne pod adresem https://bit.ly/3QxUFgu
lub w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a
„Jestem wielkim admiratorem talentu Kaczmarskiego, przez wiele lat analizowałem jego estetykę, zachwycałem się kunsztem języka, zdumiewała mnie jego rozległa wiedza historyczna. Wykonywałem na scenie jego programy, śpiewałem i grałem jego niepokorne pieśni, kiedy był na emigracji – traktowałem to jako moją własną małą misję w walce z komuną - byłem wtedy młodym człowiekiem. Kiedy wrócił do Polski – odłożyłem gitarę i ustąpiłem miejsca Mistrzowi.
Minęło parę lat. Od chwili odejścia Jacka Kaczmarskiego jestem przyjacielem Fundacji jego imienia. Zrealizowałem z aktorami i muzykami wiele koncertów i spektakli Jackowych poświęconych jego ważnej twórczości, próbując na nowo ją odczytać i proponując znawcom jego pióra dzisiejszą – współczesną wersję sceniczną. Okazuje się, że utwory Kaczmarskiego wciąż niosą istotny przekaz i budzą sporo refleksji. Zapraszam Państwa serdecznie.“ J.Bończyk
Jacek Bończyk - autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”, „Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu”, „Mała Syrenka”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 
 

Terminy

  • 2022-09-15 20:00