Wulkan miłości

Kategoria
Kino
Termin
2023-03-08 18:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ecobilet emcek

Fire of Love
Kanada 2022, 93 min

reżyseria: Sara Dosa
scenariusz: Shane Boris, Erin Casper
muzyka: Nicolas Godin
zdjęcia: Pablo Alvarez-Mesa

Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów.

„Wulkan miłości” z narracją Mirandy July jest hipnotyczna analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. „Ciekawość jest silniejsza od lęku” - jak stwierdziła kiedyś Katia. „Wulkan miłości” otrzymał Nagrodę za Najlepszy Montaż w Amerykańskim Filmie Dokumentalnym na tegorocznym festiwalu w Sundance. Autorem muzyki oryginalnej jest Nicolas Godin - połowa francuskiego duetu Air.

Reżyserka nie tylko zaprasza do hermetycznego i fascynującego świata drzemiącej pod pokrywą ziemską siły, ale też opowiada o nieokiełznanej mocy i unikalnej osobowości naturalnych zjawisk. I o podążaniu za miłością wbrew rozsądkowi. /Anna Tatarska, Vogue/

bilety: 18, 15, 13zł

 
 

Terminy

  • 2023-03-08 18:00