W imieniu Katarzyny Laskus zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony Portfolio jako archiwum, na której wraz z zaproszonymi do współpracy gośćmi, twórczyni witryny wskazuje pozytywne wzorce i metody tworzenia szeroko pojętych dzieł i ich archiwów, gromadzenia i reprodukowania materiałów, ich bezpiecznego przechowywania, przygotowywania do publikacji w formie cyfrowej, czy wreszcie nadawania nowej jakości i znaczenia zasobom, których wartość bywa często niesłusznie bagatelizowana (fotografie pamiątkowe, albumy rodzinne itp.).

 

Autorka przedstawi również procesy, działania, warsztaty i szczegół powstawania realizacji każdego przedstawianego twórcy (do projektu zostało zaproszonych 17 artystów)

Teresa Anniuk-Gulak
Patrycja Basińska
Swietlana Biletnikowa
Jadwiga Girsa-Zimny
Paweł Jasińki
Justyna Kochanowska
Wojciech Kubicki
Agnieszka Laskus
Katarzyna Laskus
Jakub Ociepa
Irena Polit
Maciej Poniedziałek
Monika Tarsa
Mariusz Raźniewski
Agnieszka Antosiewicz-Mas
Aneta Więcek-Zabłotna
Elżbieta  Drewniak

plakat Portfolio jako archiwumDo wspólnych działań zaproszone są między innymi dwie istotne dla Słupska osobowości – Jadwiga Girsa-Zimny – fotografka słupska, pierwsza nauczycielka fotografii autorki projektu, którą poprosiła o przedstawienie swoich prac, o omówienie metod pracy z młodzieżą w kontekście bardzo szeroko pojętej fotografii analogowej i cyfrowej, przedstawienia metod archiwizacji i o lekcję z profesjonalnego tworzenia wystaw.

Drugą osobą jest Agnieszka Laskus, z którą oprócz siostrzanych więzi, łączy autorkę fotografia. Wspólnie przedstawią dwa różne podejścia do fotografii, skupią się na kontrastach i spróbują opowiedzieć kilka historii, które pomimo różnych temperamentów spotykają się i mają możliwość współistnienia.

Projekt realizowany  w ramach Stypendium Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jest to przedsięwzięcie związane z  upowszechnianiem kultury w dziedzinie animacji i edukacji kulturalnej pt.:”Portfolio - jako cyfrowe archiwum dzieł sztuki, archiwum fotografii jako dzieła sztuki i nie tylko.”

Więcej na stronie

https://katarzynalaskus.com/portfolio-jako-archiwum