Słupski Ośrodek Kultury i Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają 21 maja o godz. 17.00 do Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a na wyjątkowy wernisaż wystawy pt. „ID_tentity”
Wystawa „ID_tentity” to wydarzenie stworzone przez studentki i studentów fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi pod opieką artystyczną Huberta Humki, którzy przyjęli zaproszenie od Słupskiego Ośrodka Kultury, aby zaprezentować fragmenty swojej twórczości.
Tytuł nawiązuje do symbolicznego „dowodu tożsamości” (czegoś, co nas identyfikuje), a także do niepewności związanej z wiedzą na temat tego, kim się jest i w jaki sposób się tego dowiedzieć. W przestrzeni galerii OT Rondo zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z fragmentami projektów, które są bardzo zróżnicowanie pod względem tematycznym i wizualnym, co służyć ma przedstawieniu szerokiej perspektywy na problemy związane z szukaniem własnej tożsamości, a także wyrażaniem jej.
Niektóre z elementów scenografii nawiązywać mają do przestrzeni domowej jako metafory świata wewnętrznego każdego z nas. Wśród prezentowanych prac znajdują się zarówno te z dziedziny dokumentu fotograficznego, reportażu, sztuki wideo, fotografii inscenizowanej, kolażu oraz instalacji interaktywnej. Każda z przedstawianych historii jest opowiedziana w sposób charakterystyczny dla poszczególnych autorek i autorów, którzy dzielą się ze Słupską widownią swoimi najnowszymi projektami.
W środę 20 maja, dzień przed wernisażem wystawy, odbędą się prowadzone przez studentów Szkoły Filmowej w Łodzi warsztaty dla uczestników zajęć fotograficznych w Słupskim Ośrodku Kultury i CKiBP Gminy Słupsk, oraz uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku. Warsztaty dotyczyć będą fotografii portretowej. Uczniowie podzieleni zostaną na dwie grupy i zapoznają się z inspiracjami i zagadnieniami na temat oświetlenia w portrecie fotograficznym, zarówno w formie wykładu i rozmowy, jak i ćwiczeń praktycznych z użyciem oświetlenia studyjnego. 
Opieka artystyczna: Hubert Humka
Współpraca: Julia Yarko, Natalia Godek, Weronika Jędrzejczak
Autorki i autorzy prezentowanych fotografii i prac multimedialnych:
Maciek Bernaś
Szymon Cyglicki
Estella Dandyk
Bartosz Fatek
Karolina Golis
Michalina Kacperak
Wioletta Kulas
Alicja Lesiów
Hanna Nawrot
Łukasz Pawłowski
Aleksandra Szajnecka
 
Wystawę oglądać będzie można do 18 czerwca 2021r. Wstęp wolny.