Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK zaprasza na wystawę prac Aliny Cześcik, Patrycji Taras i Macieja Szadzińskiego pt. "HOMINE".

Wernisaż odbędzie się 25 marca o godz. 15.00 na FB Słupskiego Ośrodka Kultury i na stronie www.sok.slupsk.pl

Jesteśmy uczniami czwartej klasy o profilu fototechnik w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, znanym przez innych jako „Drzewniak”. Oprócz jednej klasy i przyjaźni łączy nas wspólna pasja, którą jest fotografia.

Każdy z nas swoją przygodę z nią zaczął w inny sposób.

Ktoś zaczerpnął motywację do działania w tym kierunku od rodzica, a ktoś sam z ciekawości zaczął odkrywać tajniki fotografii. A teraz wszyscy jesteśmy w jednym miejscu, o jednej porze. Nasza wystawa przedstawia ludzi. Było to dla nas duże wyzwanie, bo jak powiedział Henri Cartier-Bresson - „Najtrudniejszą rzeczą w fotografii jest portret. Musisz wejść z aparatem między skórę a koszulę fotografowanej osoby”.

Dziś chcemy podzielić się z Wami momentami które zatrzymaliśmy w pamięci i pobudzić nimi waszą wyobraźnie.

Podziękowania kierujemy do dyrekcji szkoły, nauczycieli Adama Mroczka, Krzysztofa Tomasika, Janusza Wrońskiego, Rafała Szamockiego. Którzy nas nakierunkowali w dziedzinie fotografii jako sztuki oraz Słupskiemu Ośrodkowi Kultury Pani Dyrektor Jolancie Krawczykiewicz za czujne wsparcie finansowe oraz Pani Jadwidze Girsa-Zimny za to ,że zawsze była i jest przy nas z wielkim swoim sercem. 

Alina Częścik,  Patrycja Taras, Maciej Szadziński