Plakat wystawy Spotkanie na Krawędzi Światów
Zapraszamy na wystawę Oliwii Żołnierczyk i Weroniki Stanisławskiej - "Spotkanie na Krawędzi Światów" Wernisaż - 10 grudnia 2021 r., godz. 17.00 Galeria O.T. RondoWystawę można będzie oglądać do 8 stycznia 2022 r.Wstęp wolny

Julia Wieliczko, uczestniczka zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK u Jadwigi Girsa-Zimny zdobyła I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Fotograficzno – Filmowo - Rzeźbiarskim pt. „JA”. Dodatkowo jury konkursu wyróżniło prace Oliwii Grzelak, Oliwii Żołnierczyk, Anastazji Łukaczyk oraz Weroniki Stanisławskiej, kwalifikując je do pokonkursowej wystawy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godz. 12:00 w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego.

Aparat jakim wykonano zdjęcie nie decyduje o jego wartości. Specjalnie dla tych którzy rejestrują otaczający nas świat przy pomocy aparatów w telefonach komórkowych mamy konkurs pt. „Mobilna twórczość”. W ciągu roku podamy cztery tematy do zrealizowania. Drugie zagadnienie to „Kolor”.

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Pana Czesława Cekały pt. "PORT RYBACKI"

W imieniu Katarzyny Laskus zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony Portfolio jako archiwum, na której wraz z zaproszonymi do współpracy gośćmi, twórczyni witryny wskazuje pozytywne wzorce i metody tworzenia szeroko pojętych dzieł i ich archiwów, gromadzenia i reprodukowania materiałów, ich bezpiecznego przechowywania, przygotowywania do publikacji w formie cyfrowej, czy wreszcie nadawania nowej jakości i znaczenia zasobom, których wartość bywa często niesłusznie bagatelizowana (fotografie pamiątkowe, albumy rodzinne itp.).

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii Czesława Cekały pt. "Słupskie klimaty - lata '80". Prezentowane na wystawie w Szkole Kultury przy ul. Banacha 17 fotografie są doskonałą dokumentacją Słupska w ostatniej dekadzie PRL-u.

Do 20 maja przy słupskim ratuszu oglądać można wystawę fotografii SZTUKA DLA CIEBIE. Wystawa fotograficzna pt. „Sztuka bliżej Ciebie”, prezentuje prace uczestników zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury i Grupy Fotograficznej dla Dorosłych przy Słupskim Ośrodku Kultury i Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk.

Młodzi podopieczni Jadzi Girsy-Zimnej z Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK powoli przyzwyczajają nas do swoich regularnych sukcesów w konkursach plastyczno-fotograficznych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Witkacy i ja" młodzi adepci PFCiA SOK zdobyli dwie nagrody i trzy wyróżnienia:

Słupski Ośrodek Kultury i Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają 21 maja o godz. 17.00 do Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a na wyjątkowy wernisaż wystawy pt. „ID_tentity” Wystawa „ID_tentity” to wydarzenie stworzone przez studentki i studentów fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi pod opieką artystyczną Huberta Humki, którzy przyjęli zaproszenie od Słupskiego Ośrodka Kultury, aby zaprezentować fragmenty swojej twórczości.

Z okazji przypadającej na dzień 5 maja 175. rocznicy urodzin polskiego noblisty, Henryka Sienkiewicza, zapraszamy o godz. 16.00 na Bulwary Sienkiewicza, gdzie zaprezentujemy wystawę fotograficzną pt. „Sztuka bliżej Ciebie”, prezentowaną już wcześniej w trakcie akcji Operacja Czysta Rzeka.

Aparat jakim wykonano zdjęcie nie decyduje o jego wartości. Specjalnie dla tych którzy rejestrują otaczający nas świat przy pomocy aparatów w telefonach komórkowych mamy konkurs pt. „Mobilna twórczość”. W ciągu roku podamy cztery tematy do zrealizowania. Pierwsze zagadnienie to „Światło”.