Uwaga!!!Konkurs "Kalendarz adwentowy" rozstrzygnięty! W galerii obejrzycie zwycięskie prace, a w protokole doczytacie szczegóły. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie rękodzielniczego wyzwania i kreatywność, a opiekunom za wsparcie. Tak trzymać

Rękodzielnia SOK zaprasza dzieci i młodzież ze Słupska do udziału w konkursie rękodzielniczym pt. „Kalendarz adwentowy”.

Rękodzielnia SOK zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestniczek i uczestników zajęć ceramicznych oraz witrażu, która odbędzie się w dniu 22 października o godz. 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.   Wystawa jest podsumowaniem ceramicznych i witrażowych zmagań, przerywanych kolejnym lockdownami, dlatego znajdziemy tu prace różnorodne tematycznie, których wspólnym mianownikiem jest nieustająca chęć do tworzenia.   Wystawa będzie otwarta do 12 listopada 2021 r.Wstęp wolny.
Rękodzielnia SOK zaprasza na kolejną odsłonę torbiarskich warsztatów. Tym razem, coś dla tych, którzy nie potrafią się zdecydować: torba, czy worek? Jak widzicie na zdjęciu, można mieć dwa w jednym:) Torba będzie wykonana z materiałów wodoodpornych, dół, to jednobarwna tkanina pikowana, góra, kolorowa. Efekt końcowy zadowoli każdą, nawet najbardziej wymagającą, jesienną stylizację;) Serdecznie zapraszamy do wspólnego krojenia.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w edukacyjnym ogródku przy OT Rondo. W czwartek, 17.06 o godz. 16.00 wykonamy budki - hotele dla owadów. Warsztaty mają na celu ochronę pszczół miodnych i dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają m.in. w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk.

Już 1 czerwca o godzinie 16.00 na Podwórko Kulturalne między ulicami Wojska Polskiego a Zygmunta Krasińskiego zawita ODJAZDOWY CYRK PODWÓRKOWY !!! Na uczestników czeka prawdziwa moc twórczej zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty rękodzieła, cyrkowe zabawy, a także pokazy baniek i balonowe wariacje. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników gry na bębnach i pokazu w wykonaniu młodych tancerek z Ogniska Baletowego Enza.

Informujemy, że wszystkie miejsca na wakacyjne warsztaty zostały już ZAREZERWOWANE! Rękodzielnia na wakacjach zaprasza na atrakcyjne warsztaty rękodzielnicze, przygodę na wycieczce, niezapomniany seans filmowy i dużą dawkę dobrej zabawy. Będziemy lepić z gliny, malować obrazy, wytwarzać naturalne mydła i aromatyczne świece sojowe. Na złapanie oddechu między warsztatowymi wyzwaniami, trochę się poruszamy („dwa ognie” zaklepane;) i wyruszymy, już tradycyjnie, zdobywać nowe umiejętności w Parku Linowym. Aaaa, jeszcze popłyniemy w Rejs filmowy, a reszta to niespodzianka ;)

Pracownia Ceramiczna "Rękodzielnia" od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną w zakresie ceramiki, witrażu i innych zajęć związanych z szeroko pojętą dziedziną rękodzieła artystycznego. Przez będący na wyposażeniu pracowni piec do wypalania ceramiki przechodzą dziesiątki kilogramów glinianych, ręcznie wykonanych naczyń, które następnie są malowane, zdobione i szkliwione. Instruktorzy "Rękodzielni" od wielu lat kultywują tradycję słynnej ceramiki słupskiej, ale otwierają się również na bardziej współczesne formy. Efekty ich pracy można zobaczyć w galerii poniżej. Ceramika z "Rękodzielni" doskonale nadaje się na wyjątkowy prezent dla najbliższych. Informację o produktach i ich cenach uzyskać można bezpośrednio w obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 10a, lub pod numerem telefonu (59) 842 47 07. Zapraszamy serdecznie.
Z radością informujemy, że w ogłoszonym przez Rękodzielnię konkursie na świąteczne ozdoby nagrody otrzymują:

Rękodzielnia SOK zaprasza dzieci i młodzież ze Słupska do udziału w konkursie bożonarodzeniowym pt. „Ozdabianki”.