Posiałeś pomidora, a zapomniałeś o porach? To nic, zapraszamy na podwórkową wymianę nadwyżek sadzonek warzywnych. Dajmy sobie szansę w tym sezonie na poszerzenie ogrodowo-parapetowych horyzontów. Kiedy? Spotykamy się 28 kwietnia 2022 r. Gdzie? Scena na Kulturalnym Podwórku (między ul. Wojska Polskiego, a ul. Krasińskiego), przy Rękodzielni SOK. Dla kogo? Dla wszystkich miłośników roślin ze Słupska i okolic.

Wakacje z SOKiem tuż, tuż. Jak co roku Rękodzielnia przygotowała dla Was moc wakacyjnych przygód, atrakcji i wyzwań. Tradycyjnie będziemy lepić z gliny, filcować i majstrować, zgłębimy tajniki decoupage'u, obejrzymy film w Kinie Rejs i weźmiemy udział w warsztatach po seansie. Ponadto wyruszymy na piracką przygodę do Grąbkowa i powspinamy się na drzewa w parku linowym. Poza tym będziemy bawić się w nasze ulubione, podwórkowe gry, spacerować i po prostu odpoczywać. Nasza oferta skierowana jest do dzieci od 7 roku życia.

Rękodzielnia przy ul. Wojska Polskiego 10a ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Rękodzielnia SOK zaprasza do udziału w rodzinnych, pachnących wiosną „Warsztatach z jajem”. Spotykamy się 9 kwietnia w godz.12:00-14:00. Będziemy wić palmy, pleść wiosenno-świąteczne wianki, decupagować jajka, przeobrażać deski w radosne króliczki i tworzyć ozdoby, które na pewno pomogą przywołać wiosnę już na stałe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej, twórczej zabawy. Wstęp wolny W trakcie warsztatów prowadzona będzie zbiórka "Solidarni z Ukrainą" na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Dla każdego zasilającego puszkę PAH - ceramiczna niespodzianka.
Zapraszamy serdecznie na wystaw prac Agnieszki Gozdalskiej i Tomasza Popławskiego. Wernisaż odbędzie się 14 lutego o godzinie 18:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. WSTĘP WOLNY Na wystawie zaprezentowane zostaną wyjątkowe obrazy w oryginalnych ramach ze starych okiennic oraz prace ceramiczne.

Rękodzielnia zaprasza na FAJNE FERIE z SOKiem. Jak co roku gwarantujemy Wam dużą dawkę dobrej zabawy przy stołach warsztatowych, w kinie, na balu i na wycieczce. Będziemy lepić z gliny, majstrować, tworzyć naszywki i grafiki na plecaki, torby, czy ubrania. Tradycyjnie zapewniamy relaks podczas seansu w Kinie Rejs, a po nim poznamy tajemnicę ruchomego obrazu na warsztatach pn. „Zabawki optyczne”. Zaplanowaliśmy też bal karnawałowy, zatem każde przebranie mile widziane, a style taneczne dowolne. Na koniec tygodnia wyruszamy na kulig. A w międzyczasie dużo aktywności spontanicznie zorganizowanej ;) INFORMUJEMY, ŻE LISTA ZAPISÓW JEST JUŻ ZAMKNIĘTA

Uwaga!!!Konkurs "Kalendarz adwentowy" rozstrzygnięty! W galerii obejrzycie zwycięskie prace, a w protokole doczytacie szczegóły. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie rękodzielniczego wyzwania i kreatywność, a opiekunom za wsparcie. Tak trzymać

Rękodzielnia SOK zaprasza dzieci i młodzież ze Słupska do udziału w konkursie rękodzielniczym pt. „Kalendarz adwentowy”.

Rękodzielnia SOK zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestniczek i uczestników zajęć ceramicznych oraz witrażu, która odbędzie się w dniu 22 października o godz. 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.   Wystawa jest podsumowaniem ceramicznych i witrażowych zmagań, przerywanych kolejnym lockdownami, dlatego znajdziemy tu prace różnorodne tematycznie, których wspólnym mianownikiem jest nieustająca chęć do tworzenia.   Wystawa będzie otwarta do 12 listopada 2021 r.Wstęp wolny.
Rękodzielnia SOK zaprasza na kolejną odsłonę torbiarskich warsztatów. Tym razem, coś dla tych, którzy nie potrafią się zdecydować: torba, czy worek? Jak widzicie na zdjęciu, można mieć dwa w jednym:) Torba będzie wykonana z materiałów wodoodpornych, dół, to jednobarwna tkanina pikowana, góra, kolorowa. Efekt końcowy zadowoli każdą, nawet najbardziej wymagającą, jesienną stylizację;) Serdecznie zapraszamy do wspólnego krojenia.