Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wystawę malarstwa Gerarda Tredera pt." Stare jest piękne". Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 24 lutego 2023 r. o godzinie 17:00 w Galerii 2 piętro w Szkole Kultury, przy ul. Banacha 17.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wystawę malarstwa Elżbiety Wiśniewskiej pt. "Fascynacje destynacje". Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 5 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00 w Galerii OT Rondo, przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Macieja Gawlaka pt. "Kalwagia" Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 8 lipca br. o godzinie 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

1 kwietnia wszystkim kojarzy się z Prima Aprilis, wesołym obyczajem będącym doskonałą okazją do spłatania komuś figla. Jednak ten dzień powinien nam się kojarzyć nie tylko z dobrą zabawą, ale również z odpowiedzialnością, jaka na nas spoczywa – Międzynarodowy Dzień Ptaków. Celem samego święta jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie oraz zachęcenie do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk. Ptaki to dosyć intrygująca grupa zwierząt! Choć naukowcy spierają się co do ich pochodzenia, to jedno jest pewne: ptaki są w istocie opierzonymi gadami. Uważa się też, że są JEDYNYMI współcześnie żyjącymi dinozaurami. Ile w tym prawdy? My w tym dniu pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was wszystkich na pierwszą indywidualną wystawę malarstwa Jolanty Arcimowicz.Wernisaż wystawy odbędzie się 1 Kwietnia 2022 r, o godzinie 17:00,Galeria Drugie Piętro w „Szkole Kultury”ul. Banacha 17
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Doroty Kędzierskiej pt. "Słodkie Obrazki" Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 25 lutego br. o godzinie 18:00w Galerii "Pod Tarasem" w Emceku przy al. 3 Maja 22 WSTĘP WOLNY

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na otwarcie wystawy zbiorowej pt. „Zima”. Wernisaż odbędzie się w środę 16 lutego 2022 r. o godzinie 17:00 w „Galerii u Stefana” w Szkole Kultury przy ul. Banacha 17
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę Piotra Stecia pt. „Najważniejsza jest wydmuszka”. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 listopada 2021 r. o godz. 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

Od listopada ruszają "KOLORAKI" - zajęcia kreatywne dla najmłodszych, które odbywać się będą w Szkole Kultury SOK przy ul. Stefana Banacha 17. Zajęcia poprowadzi Klaudia Claudy Gołębiewska, instruktorka Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego. Będą to warsztaty plastyczne dla dzieci od 6 do 10 roku życia. Każde zajęcia są tak zaplanowane, aby wyzwolić ekspresję kreatywną, poszerzyć horyzonty wyobraźni u dzieci oraz rozbudzić wrażliwość na sztuki plastyczne. Malowanie, rysowanie, wycinanie oraz inne działania artystyczne mają na celu udoskonalenie sprawności manualnej, dzięki czemu dzieci wyćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych. Wachlarz możliwości jest niezwykle szeroki.

Zapraszamy całe rodziny do udziału w konkursie plastycznym "Jak oszczędzamy tak dorastamy". Konkurs przeprowadzony zostanie w dniu 30 maja o godz. 15.00 na dziedzińcu Szkoły Kultury SOK przy ul. Stefana Banacha 17.

Zapraszamy na otwarcie wystawy on-line Sławomira Góry „Widok na Instytut” , którą będziemy mogli obejrzeć na stronach www i FB Słupskiego Ośrodka Kultury od 25 stycznia o godzinie 15.00 Sławomir Góra, Widok na Instytut TUTAJ DOSTĘPNA JEST WYSTAWA ON-LINE Tytuł wystawy pochodzi od jednego z pejzaży miejskich namalowanych przez artystę w ostatnich latach. Przedstawia on widok na okolicę z wystającym i niedopasowanym do niskiej zabudowy dzielnicy gmachem Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej – nie dlatego jednak został namalowany, tylko dlatego, że jest to widok z obecnej pracowni Sławka Góry. Zdominował on tematykę jego obrazów w tym czasie, mimo ciągłej obecności portretów i martwych natur.

„Twarze Białoruskiego Protestu” to seria portretów tych, którzy zostaną później umieszczeni we wszystkich białoruskich podręcznikach do historii jako bohaterowie wydarzeń 2020 roku w tym kraju. Wśród portretów są więźniowie polityczni, ofiary, osoby-symbole - ci, których podziwiamy i tacy, o których zawsze będziemy pamiętać.