Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę Piotra Stecia pt. „Najważniejsza jest wydmuszka”. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 listopada 2021 r. o godz. 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

Od listopada ruszają "KOLORAKI" - zajęcia kreatywne dla najmłodszych, które odbywać się będą w Szkole Kultury SOK przy ul. Stefana Banacha 17. Zajęcia poprowadzi Klaudia Claudy Gołębiewska, instruktorka Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego. Będą to warsztaty plastyczne dla dzieci od 6 do 10 roku życia. Każde zajęcia są tak zaplanowane, aby wyzwolić ekspresję kreatywną, poszerzyć horyzonty wyobraźni u dzieci oraz rozbudzić wrażliwość na sztuki plastyczne. Malowanie, rysowanie, wycinanie oraz inne działania artystyczne mają na celu udoskonalenie sprawności manualnej, dzięki czemu dzieci wyćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych. Wachlarz możliwości jest niezwykle szeroki.

Zapraszamy całe rodziny do udziału w konkursie plastycznym "Jak oszczędzamy tak dorastamy". Konkurs przeprowadzony zostanie w dniu 30 maja o godz. 15.00 na dziedzińcu Szkoły Kultury SOK przy ul. Stefana Banacha 17.

Zapraszamy na otwarcie wystawy on-line Sławomira Góry „Widok na Instytut” , którą będziemy mogli obejrzeć na stronach www i FB Słupskiego Ośrodka Kultury od 25 stycznia o godzinie 15.00 Sławomir Góra, Widok na Instytut TUTAJ DOSTĘPNA JEST WYSTAWA ON-LINE Tytuł wystawy pochodzi od jednego z pejzaży miejskich namalowanych przez artystę w ostatnich latach. Przedstawia on widok na okolicę z wystającym i niedopasowanym do niskiej zabudowy dzielnicy gmachem Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej – nie dlatego jednak został namalowany, tylko dlatego, że jest to widok z obecnej pracowni Sławka Góry. Zdominował on tematykę jego obrazów w tym czasie, mimo ciągłej obecności portretów i martwych natur.

„Twarze Białoruskiego Protestu” to seria portretów tych, którzy zostaną później umieszczeni we wszystkich białoruskich podręcznikach do historii jako bohaterowie wydarzeń 2020 roku w tym kraju. Wśród portretów są więźniowie polityczni, ofiary, osoby-symbole - ci, których podziwiamy i tacy, o których zawsze będziemy pamiętać.

15 października w Restauracji Anna de Croy odbył się benefis Elżbiety Żołyniak, wieloletniej instruktorki Słupskiego Ośrodka Kultury i opiekunki Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, organizatorki konkursu Niekontrolowany Obszar Wrażliwości, i niezliczonej liczby plenerów malarsko-rzeźbiarskich. Dziękujemy Pani Elżbiecie za owocne lata pracy i życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i dalszej aktywności twórczej.  

W poniedziałek 16.12.2019 r o godz. 11:00 odbyła się konferencja prasowa w związku otwarciem nowej galerii „ArtGallery 3 Fale” w Słupsku.

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego ma zaszczyt zaprosić na uroczystość jubileuszową, która odbędzie się w dniu 19 października o godz. 12.00 w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12. W programie:- otwarcie uroczystości jubileuszowych przez p. Jolantę Krawczykiewicz - dyrektorkę SOK- otwarcie wystawy malarstwa Stefana Morawskiego- występ Kamili Bilińskiej i Oli Barcikowskiej- poezja klubowa B. Skomoroko, A. Krawczuk, R. Maleckiej i B. Puzio- wystąpienie p. Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej - Prezydentki Słupska- krótka historia działalności Klubu- występ Tadeusza Picza - utwór na skrzypce- podziękowania i wręczenie listów gratulacyjnych oraz albumów :Pejzaże Pomorza" uczestnikom Klubu- zwiedzanie wystaw w Białym Spichlerzu- poczęstunek gości
Przez blisko dwie dekady artyści zrzeszeni w Klubie Plastyka im. Stefana Morawskiego wraz ze swoimi gośćmi z Polski i Europy brali udział w plenerach malarsko-rzeźbiarskich z cyklu "Pejzaże Pomorza". Kilkaset efektów ich wieloletniej pracy gości w naszych magazynach, a ich ekspozycja jest utrudniona ze względu na ograniczone warunki przestrzenne. Dlatego też chcemy wydać album, w którym znajdą się zdjęcia prac powstałych w trakcie dwudziestu plenerów. W tym celu potrzebujemy Waszego wsparcia. Oczywiście odwzajemnionego. Więcej szczegółów na stronie zbiórki w serwisie www.wspieram.to/pejzazepomorza
Słupski Ośrodek Kultury i Galeria OT Rondo zapraszają na wystawę malarstwa Mariana Panka pt. "Ewokowanie Obrazu" Wernisaż wystawy odbędzie się 20 sierpnia br. o godz. 17:00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a Wystawa czynna będzie do 13 września.

W dniu 21 lipca Słupski Ośrodek Kultury będzie pełnił zaszczytną rolę gospodarza organizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku Jarmarku Gryfitów. W tym roku naszym motywem przewodnim będzie synergia kultury i ekologii, czyli po prostu EKO-SOK ! W przestrzeni Rynku Rybackiego zaprezentujemy naszą bogatą ofertę kulturalną, którą staramy się kierować do jak największej grupy odbiorców.