Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

fot. Aleksandra KAlista 11Zapraszamy do Teatru Rondo na pokaz kuglarski dla całej rodziny, dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci.

"Ja kuglarz" to pokaz umiejętności kuglarskich w dwóch stylach klasycznym i "nowym". Wirtuozerska żonglerka z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Piłki jedna, dwie, trzy..., pojawiają się i znikają, odbijają sie od podłogi i od ścian, widz nie zawsze nadąża za gestem kuglarza...

Czytaj więcej...

DSC 6098 2Wakacyjna scena Teatru Rondo prezentuje: "CUDAK" - spektakl dla całej rodziny, dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci.
27, 28 lipca godz. 18.00

Spektakl dla dzieci i dorosłych opowiada o tym jak trudno jest żyć, kiedy jest się "innym". Piękny w obrazie spektakl, w którym aktorka wędrując pomiędzy teatrem lalek, cieni i przedmiotu opowiada losy człowieka kadłuba. To opowieść o potworach i ludziach postrzeganych obiegowo jako "normalni", tymczasem granica normy czasem się zaciera…

Czytaj więcej...

Teatr Rondo nocą A2Ośrodek Teatralny RONDO Słupskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wydarzenie pn. "Teatr Rondo Nocą", które rozpocznie się w piątek, 22 czerwca 2018r. o godz. 21.30 i potrwa do późnych godzin nocnych.

Poniżej prezentujemy harmonogram spektakli.

21.30 - "Poezja w cyrku", reż. Wiesław Dawidczyk

22.00 - "Kariera złoczyńcy" w wykonaniu grupy teatralnej Mokociaki, reż. Aleksandra Karnicka
22.30 - "Rozpalić noc" - pokaz ogniowy na zewnątrz
23.00 - "Europa, Europa" - monodram w wykonaniu Małgorzaty Sokołowskiej, reż. W. Dawidczyk
23.50 - "A po tym nastała cisza" w wykonaniu grupy teatralnej Poczekalnia Snów, reż. W. Dawidczyk
1.00 - "Matka Mejra" - monodram w wykonaniu Caryl Swift, reż. S. Miedziewski

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) dostępne w kasie Teatru RONDO, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 16.00, lub na godzinę przed rozpoczęciem imprezy.

plakat A4 Mikrokosmos MiedziewskiegoMONOTEATR: Mikrokosmos Miedziewskiego

30 CZERWCA - 26 SIERPNIA 2018

Osobowość. Wizjoner. Mistrz. Detalista. „Żywa legenda”... W znacznej mierze dzięki niemu Słupsk jest określany stolicą monodramów. Stworzył dziesiątki spektakli w poetyce teatru jednego aktora, a regularność z jaką zdobywają one nagrody na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach, wprawia w pełne szacunku zdziwienie. Energiczny i żywiołowy, często wydaje się młodszy od swoich aktorów. Stanisław Miedziewski obchodził w 2016 roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej i to jemu gdański Teatr w Oknie zadedykował przegląd "Mikrokosmos Miedziewskiego" w ramach cyklu MONOTEATR.

Czytaj więcej...

SZANOWNI WIDZOWIE

 

Informujemy, że kasa Teatru Rondo jest czynna na godzinę przed każdym spektaklem.

Przedsprzedaż biletów i rezerwację telefoniczną prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 16.00

kalista 27Drugi dzień festiwalu "Sam na Scenie" zakończył się muzycznym akcentem. Po raz kolejny na scenie OT Rondo wystąpił Paweł Ruszkowski, wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer, kojarzony głównie z solową działalnością w nurcie poezji śpiewanej. Jest on jednocześnie muzykiem otwartym na wszelkie inspiracje i eksperymenty, pasjonującym się sztuką aranżacji i współpracującym z wieloma artystami. Komponując najobficiej czerpie z dorobku muzyki jazzowej, amerykańskiego i brytyjskiego folku oraz muzyki klasycznej, tekstowo – inspiruje się szczególnie słowem poetyckim. 

Czytaj więcej...

xfot. Aleksandra Kalista 2915 edycję "Sam na Scenie" można uznać za zamkniętą. W trakcie trzech dni festiwalowych mogliśmy zobaczyć 15 monodramów konkursowych oraz dwa Wieczory Mistrzowskie, w których wystąpili Gabriela Muskała oraz Paweł Ruszkowski. 

Obszerne podsumowanie dwóch pierwszych dni festiwalu zobaczyć można na naszej stronie (dzień 1; dzień 2), podobnie jak relacje z Wieczorów Mistrzowskich na deskach OT Rondo (Monodram "Podróż do Buenos Aires" Gabrieli Muskały i Koncert Poezji Śpiewanej "W sobie zestrajam sprzeczny ten świat, Apollinie, Boś chyba po to tylko dał mi lutnię w ręce" Pawła Ruszkowskiego).

Jury w składzie: Irina Gerasimenko, Gabriela Muskała, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek i Jan Zdziarski, po obejrzeniu piętnastu przedstawień konkursowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej...

fot.Jadzia G Z 1W piątkowy poranek zainaugurowaliśmy 15. edycję festiwalu Sam na Scenie - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora - 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W tym roku w konkursie bierze udział piętnaście monodramów zaprezentowanych przez zwycięzców kolejnych szczebli eliminacji.

Czytaj więcej...

fot.Krzysztof Piotrkowski 18"Podróż do Buenos Aires" Amanity Muskari, to autorski duet sióstr: Gabrieli Muskały, aktorki i Moniki Muskały, tłumaczki literatury niemieckojęzycznej.

Sztuka znalazła się w finale konkursu Ministerstwa Kultury na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. Była pokazywana na wielu festiwalach w Polsce, a także za granicą: w Brukseli i w Egerze na Węgrzech.

Czytaj więcej...

Plakat SNS 2018 A2Protokół Komisji Kwalifikacyjnej prezentacji konkursowych z nadesłanych nagrań 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego FINAŁ TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA – 15. SAM NA SCENIE

 

 

 

Komisja w składzie:

1. Jolanta Krawczykiewicz

2. Stanisław Miedziewski

3. Bernadetta Żynis

 

W kwalifikacjach z eliminacji wojewódzkich za przesłaniem nagrania nominowano 7 spektakli z czego jedno (Agata Dziąbor - Wojsko Polskie)) nie zostało przysłane oraz jedno zgłoszenie poza eliminacjami (zgodnie z regulaminem).

W dniu 11 maja 2018 roku, Komisja po obejrzeniu 7 nagrań wideo spektakli postanowiła zakwalifikować do Finału (w kolejności alfabetycznej):

 

1. Karolinę Czekajewską - woj. łódzkie - "Rekwizytornia Teatr" Miejski Dom Kultury w Radomsku  

ze spektaklem „Reakcja" (15 minut) wg. scenariusza autorskiego reżyseria,

scenografia - Anita Pawlak Zygma

muzyka - Piotr Zygma

 

2. Jacka Daszkiewicza - Kołobrzeg

ze spektaklem "Usłyszeć stukot kół" na motywach tekstów Wiktora Pielewina "Żółta strzała" i "Kryształowy świat" (35 minut)

scenariusz - Bogumiła Banaś, Jacek Daszkiewicz

reżyseria - Bogumiła Banaś

 

3. Magdalenę Mikler - woj. śląskie - Miejski Dom Kultury w Bielsku Białej

ze spektaklem "Sercątko", rzecz do tekstów Herty Muller (18 minut)

scenariusz i reżyseria - Anna Maśka

 

4. Klaudię Sobów - woj. opolskie - Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie

ze spektaklem "Córka myśliwego" na motywach sztuki Moniki Powalisz pod tym samym tytułem (25 minut)

scenariusz i reżyseria - Lidia Rogowska

 

Komisja dziękuje wszystkim wykonawcom, którzy nadesłali płyty życząc jednocześnie wielu sukcesów w pracy artystycznej.

belka 2018 OKR web

Sam na scenie belka Patronat Medialny

SNS Belka Patronat Honorowy

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N