Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

OŚRODEK TEATRALNY RONDO

fot.Jadzia Girsa Zimna 4Ośrodek Teatralny RONDO przez lata odciskał swoje piętno na kulturalnej mapie Słupska, stając się znaną w kraju i na świecie kolebką słupskiego monodramu. W ulokowanym w budynku po kaplicy augsbursko-ewangelickiej, klimatycznym i odpowiednio zmodernizowanym obiekcie odbywają się obecnie zajęcia teatralne, taneczne oraz fotograficzne.

 

Czytaj więcej...

5f2ab67e4938767de0eea8be2a2fef46Szanowni Państwo

Publikujemy listę artystek, artystów, grup oraz teatrów zakwalifikowanych do 21. Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza
"Witkacy pod strzechy", który odbędzie się w dniach 18-20 października 2018 r. Serdecznie gratulujemy!!!

STKT Teatr Rondo

Szczegółowych informacji udziela Aleksandra Karnicka (tel. 601343108, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Czytaj więcej...

5f2ab67e4938767de0eea8be2a2fef46Szanowni Państwo

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia na konkurs, lista osób i zespołów zakwalifikowanych zostanie ogłoszona 31.08. 2018 r. (piątek).

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra Karnicka
PLAKATv4psProjekt "Kręcimy poezję" to cykl warsztatów, w których 10 osób rozwinie swoje umiejętności literackie, muzyczne, wokalne, filmowe i fotograficzne.
Każdy uczestnik będzie mógł zaobserwować proces tworzenia utworu od pisania lub odnalezienia tekstu, po wymyślenie melodii, muzyki, aż po nagranie teledysku, stworzenie sesji zdjęciowej oraz kanału na youtube. 
 
Pokażemy w projekcie, jak można zbudować mrożącą krew w żyłach muzyczną opowieść z ballady Mickiewicza. Przybliżymy poezję jako formę, która odbiega od szkolnych metod czytania liryki. Projekt zakończy eksperymentalny wieczór poezji śpiewanej, czyli spotkanie uczestników z widownią, pokaz teledysku i wystawa fotograficzna prac powstałych w czasie warsztatów. 
 
Zapraszamy osoby bez limitu wieku, które:
- czytają wiersze lub tworzą własną poezję
- interesują się komponowaniem muzyki
- chcą poznać technikę tworzenia teledysku
- interesują się filmem i fotografią
- chcą wziąć udział w warsztatach improwizacji muzycznej i poetyckiej
- interesują się tworzeniem wizerunku w mediach

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt jest dofinansowany ze środków programu Akumulator Społeczny, realizowany przez stowarzyszenie Enza

5f2ab67e4938767de0eea8be2a2fef46Zapraszamy wszystkich twórców zainteresowanych działalnością artystyczną Witkacego do zaprezentowania się podczas jedynego w swoim rodzaju festiwalu poświęconego Witkacemu, którego 21. edycja odbędzie się w dniach 18-20 października 2018.

Artystów rozdartych między zamiarem a spełnieniem, zachęcamy do podjęcia decyzji
nieprzekraczalnie do dnia 20 sierpnia 2018 r. Zachęcamy do zapoznania się z
regulaminem konkursu oraz kartą zgłoszenia (dostępne na stronie www.witkacy.art.pl).

Zadanie współfinansowane ze środków: Województwa Pomorskiego, Miasta Słupska
Wsparcie organizacyjne: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Instytut Witkacego.

Z pozdrowieniami Organizatorzy:

- Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr RONDO
- Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku, ul. Braci Gierymskich 1, 76-200 Słupsk,
tel./fax. 059/ 8456442

PULA NAGRÓD: 18500 zł

Kontakt: Aleksandra Karnicka tel. 601343108

DSC 6098 2Wakacyjna scena Teatru Rondo prezentuje: "CUDAK" - spektakl dla całej rodziny, dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci.
27, 28 lipca godz. 18.00

Spektakl dla dzieci i dorosłych opowiada o tym jak trudno jest żyć, kiedy jest się "innym". Piękny w obrazie spektakl, w którym aktorka wędrując pomiędzy teatrem lalek, cieni i przedmiotu opowiada losy człowieka kadłuba. To opowieść o potworach i ludziach postrzeganych obiegowo jako "normalni", tymczasem granica normy czasem się zaciera…

Czytaj więcej...

Teatr Rondo nocą A2Ośrodek Teatralny RONDO Słupskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wydarzenie pn. "Teatr Rondo Nocą", które rozpocznie się w piątek, 22 czerwca 2018r. o godz. 21.30 i potrwa do późnych godzin nocnych.

Poniżej prezentujemy harmonogram spektakli.

21.30 - "Poezja w cyrku", reż. Wiesław Dawidczyk

22.00 - "Kariera złoczyńcy" w wykonaniu grupy teatralnej Mokociaki, reż. Aleksandra Karnicka
22.30 - "Rozpalić noc" - pokaz ogniowy na zewnątrz
23.00 - "Europa, Europa" - monodram w wykonaniu Małgorzaty Sokołowskiej, reż. W. Dawidczyk
23.50 - "A po tym nastała cisza" w wykonaniu grupy teatralnej Poczekalnia Snów, reż. W. Dawidczyk
1.00 - "Matka Mejra" - monodram w wykonaniu Caryl Swift, reż. S. Miedziewski

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) dostępne w kasie Teatru RONDO, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 16.00, lub na godzinę przed rozpoczęciem imprezy.

SZANOWNI WIDZOWIE

 

Informujemy, że kasa Teatru Rondo jest czynna na godzinę przed każdym spektaklem.

Przedsprzedaż biletów i rezerwację telefoniczną prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 16.00

kalista 27Drugi dzień festiwalu "Sam na Scenie" zakończył się muzycznym akcentem. Po raz kolejny na scenie OT Rondo wystąpił Paweł Ruszkowski, wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer, kojarzony głównie z solową działalnością w nurcie poezji śpiewanej. Jest on jednocześnie muzykiem otwartym na wszelkie inspiracje i eksperymenty, pasjonującym się sztuką aranżacji i współpracującym z wieloma artystami. Komponując najobficiej czerpie z dorobku muzyki jazzowej, amerykańskiego i brytyjskiego folku oraz muzyki klasycznej, tekstowo – inspiruje się szczególnie słowem poetyckim. 

Czytaj więcej...

xfot. Aleksandra Kalista 2915 edycję "Sam na Scenie" można uznać za zamkniętą. W trakcie trzech dni festiwalowych mogliśmy zobaczyć 15 monodramów konkursowych oraz dwa Wieczory Mistrzowskie, w których wystąpili Gabriela Muskała oraz Paweł Ruszkowski. 

Obszerne podsumowanie dwóch pierwszych dni festiwalu zobaczyć można na naszej stronie (dzień 1; dzień 2), podobnie jak relacje z Wieczorów Mistrzowskich na deskach OT Rondo (Monodram "Podróż do Buenos Aires" Gabrieli Muskały i Koncert Poezji Śpiewanej "W sobie zestrajam sprzeczny ten świat, Apollinie, Boś chyba po to tylko dał mi lutnię w ręce" Pawła Ruszkowskiego).

Jury w składzie: Irina Gerasimenko, Gabriela Muskała, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek i Jan Zdziarski, po obejrzeniu piętnastu przedstawień konkursowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
10
11
12
13