Ośrodek Teatralny Rondo zaprasza na premierę spektaklu "Żadanice" w wykonaniu Teatru Osobliwego w reżyserii Agaty Andrzejczuk

Protokół Turnieju Teatrów Jednego Aktora 19. „Sam na Scenie” Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Słupsk, 16-18 czerwca 2022 r. Jury w składzie: Anna Seniuk, Marzenna Wiśniewska, Jan Zdziarski, Bernadetta Żynis po obejrzeniu 12 przedstawień konkursowych przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

17 czerwca to kolejny, wyjątkowo pogodny dzień 19. Sam na scenie - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku o laury konkursu powalczy trzynaścioro monodramistów z całej Polski.

16 czerwca punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczął się 19. Sam na scenie - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku o laury konkursu powalczy trzynaścioro monodramistów z całej Polski.

19. Sam na scenie rozpoczyna się już za 16 czerwca. Tegoroczna, dedykowana pamięci Kazimierza Jałowczyka edycja to 13 monodramów konkursowych, 2 wieczory mistrzowskie, spotkanie autorskie i spektakl na słupskich bulwarach.   PROGRAM 19. SAM NA SCENIE:   Czwartek, 16 czerwca

Ośrodek Teatralny RONDO i grupa Dzieciaki Zza Kurtyny zapraszają na premierę spektaklu pt. "APLI – PAPLI – BLITE - BLAU".

Podstawy zielarstwa, spacer ziołowy, warsztaty tworzenia kosmetyków i miodów ziołowych. Interesują Cię podstawy zielarstwa i ziołolecznictwa? Zapraszamy 10 i 11 czerwca na warsztaty w ogródku przy Teatrze Rondo.

"Roku pańskiego 1315 ukazała się na niebie kometa i odbywając swój bieg w nocy około bieguna, długi swój ogon zwracała raz na zachód, drugi raz na wschód, niekiedy na południe i północ. Poprzedzała ona pasmo wypadków, które przez lata ciągnęły się jedne po drugich, wróżąc klęski niezwykłe królom i innym osobom znakomitym, niższego zaś stanu ludziom choroby długotrwałe, chroniczne, pomieszanie rozumu, gorączki i morzyska. Zaczęły się wnet iścić jej przepowiednie i na chorobę na którą ktokolwiek zapadł, żadne nie pomagały mu lekarstwa i rzadko wybiegał się od śmierci." Słupski Ośrodek Kultury, grupa Materia Prima i Teatr Osobliwy zapraszają na niezwykłe słuchowisko muzyczne:

Grupa teatralna "Prawie Wszyscy" zaprasza 8 czerwca o godz. 19:00 do Ronda na zdarzenie poetycko-teatralne pt. "Wieczór autorski", zainspirowane scenariuszem Elżbiety Pietrzykowskiej. Teksty użyte w przedstawieniu to wyłącznie fragmenty wierszy i tekstów Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, Mirona Białoszewskiego, Stanisława Barańczaka, czy Witkacego.

W 50 rocznicę premiery spektaklu „Tu kolumbowe miałem stanowisko” Teatru Poezji i Dialogu „Rondo”, zapraszamy 9 czerwca o godzinie 18:00 na piąty wieczór jubileuszowy pod tytułem OBECNOŚĆ poświęcony pamięci Kazimierza Jałowczyka

67. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI 19. "Sam na scenie" Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora edycja dedykowana pamięci Kazimierza Jałowczyka 16 – 19 czerwca 2022r.     K O M U N I K A T  O R G A N I Z A C Y J N Y