Plakat wystawy Spotkanie na Krawędzi Światów
Zapraszamy na wystawę Oliwii Żołnierczyk i Weroniki Stanisławskiej - "Spotkanie na Krawędzi Światów"
Wernisaż - 10 grudnia 2021 r., godz. 17.00 Galeria O.T. Rondo
Wystawę można będzie oglądać do 8 stycznia 2022 r.
Wstęp wolny

 Od autorek:

Nasze światy połączyły się w pierwszej klasie technikum. Dzięki przyjaźni byłyśmy w stanie rozwinąć się pod względem fotograficznym i stworzyć wiele zdjęć cyfrowych jak i analogowych. Tłem dla naszej fotografii najczęściej jest otaczająca nas natura. Aktualnie kończymy kierunek Fototechnik w Zespole Szkół Technicznych nr 3 w Słupsku. Od wielu lat uczęszczamy na zajęcia w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej w Słupskim Ośrodku Kultury pod opieką Jadwigi Girsa-Zimny. Przez te wszystkie lata brałyśmy udział w różnych wystawach zbiorowych, jednak ta jest naszą pierwszą w pełni autorską.
Przedstawiony zbiór fotografii - poprzez wykorzystanie wszelkiego rodzaju technik m.in. montażu, kolażu czy podwójnej ekspozycji - ukazuje możliwości ludzkiego umysłu do tworzenia nieskończonej ilości miejsc i zjawisk. Różnorodność formatów, kształtów, form oraz kolorów prezentowanych zdjęć symbolizuje mnogość cech wszystkich światów, które człowiek stworzył w obrębie znanej nam rzeczywistości.
Powieści, baśnie, filmy, legendy, mity; każde uniwersum, które kiedykolwiek stworzył człowiek i cała magia w nich zawarta powstała tak naprawdę w ludzkim umyśle. Na prezentowanych przez nas zdjęciach przedstawiamy w sposób symboliczny fantastyczne światy, w których może się znaleźć każdy z nas.
A jaki byłby twój świat?

Drodzy widzowie, uczestnicy, goście!

zgodnie z „Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2177)” obostrzenia zmniejszające ilość osób uczestniczących w wydarzeniach i zajęciach kulturalnych NIE DOTYCZĄ OSÓB ZASZCZEPIONYCH. W związku z tym okazując nam certyfikat covidowy lub udzielając rzetelnej informacji na temat zaszczepienia przyczyniają się Państwo do zwiększenia frekwencji, a także zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania wirusa.