Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Pana Czesława Cekały pt. "PORT RYBACKI"

W imieniu Katarzyny Laskus zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony Portfolio jako archiwum, na której wraz z zaproszonymi do współpracy gośćmi, twórczyni witryny wskazuje pozytywne wzorce i metody tworzenia szeroko pojętych dzieł i ich archiwów, gromadzenia i reprodukowania materiałów, ich bezpiecznego przechowywania, przygotowywania do publikacji w formie cyfrowej, czy wreszcie nadawania nowej jakości i znaczenia zasobom, których wartość bywa często niesłusznie bagatelizowana (fotografie pamiątkowe, albumy rodzinne itp.).

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii Czesława Cekały pt. "Słupskie klimaty - lata '80". Prezentowane na wystawie w Szkole Kultury przy ul. Banacha 17 fotografie są doskonałą dokumentacją Słupska w ostatniej dekadzie PRL-u.

Aparat jakim wykonano zdjęcie nie decyduje o jego wartości. Specjalnie dla tych którzy rejestrują otaczający nas świat przy pomocy aparatów w telefonach komórkowych mamy konkurs pt. „Mobilna twórczość”. W ciągu roku podamy cztery tematy do zrealizowania. Drugie zagadnienie to „Kolor”.

Do 20 maja przy słupskim ratuszu oglądać można wystawę fotografii SZTUKA DLA CIEBIE. Wystawa fotograficzna pt. „Sztuka bliżej Ciebie”, prezentuje prace uczestników zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury i Grupy Fotograficznej dla Dorosłych przy Słupskim Ośrodku Kultury i Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk.

Młodzi podopieczni Jadzi Girsy-Zimnej z Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK powoli przyzwyczajają nas do swoich regularnych sukcesów w konkursach plastyczno-fotograficznych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Witkacy i ja" młodzi adepci PFCiA SOK zdobyli dwie nagrody i trzy wyróżnienia:

Słupski Ośrodek Kultury i Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają 21 maja o godz. 17.00 do Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a na wyjątkowy wernisaż wystawy pt. „ID_tentity” Wystawa „ID_tentity” to wydarzenie stworzone przez studentki i studentów fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi pod opieką artystyczną Huberta Humki, którzy przyjęli zaproszenie od Słupskiego Ośrodka Kultury, aby zaprezentować fragmenty swojej twórczości.

Z okazji przypadającej na dzień 5 maja 175. rocznicy urodzin polskiego noblisty, Henryka Sienkiewicza, zapraszamy o godz. 16.00 na Bulwary Sienkiewicza, gdzie zaprezentujemy wystawę fotograficzną pt. „Sztuka bliżej Ciebie”, prezentowaną już wcześniej w trakcie akcji Operacja Czysta Rzeka.

Aparat jakim wykonano zdjęcie nie decyduje o jego wartości. Specjalnie dla tych którzy rejestrują otaczający nas świat przy pomocy aparatów w telefonach komórkowych mamy konkurs pt. „Mobilna twórczość”. W ciągu roku podamy cztery tematy do zrealizowania. Pierwsze zagadnienie to „Światło”.

Jury Światowego Konkursu Sony World Photography Awards 2021 przyznało lokalne nagrody National Awards. Najciekawszym polskim zdjęciem z kategorii Open wybrana została praca portrecistki Kamili J. Gruss, współpracującej z pracownią fotografii przy Słupskim Ośrodku Kultury. W tym roku w kategorii otwartej rywalizowało ze sobą przeszło 165 tys. fotografii. Łącznie, nagroda National Award została przyznana fotografom z 50 krajów świata.

Jak zwykle miło nam poinformować o kolejnych sukcesach młodzieży związanej z Pracownią Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury. Tym razem trójka adeptów fotografii zdobyła dwie nagrody i jedno wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Mój przyjaciel", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.