Wspieramy, rozbudzamy twórczo i zaspakajamy potrzeby kulturalne wszystkich, niezależnie od wieku. Rozwijamy talenty – z nami zatańczysz, zaśpiewasz, zadebiutujesz na scenie, namalujesz pierwszy obraz lub stworzysz własną torbę w sitodruku. Mając swój pomysł, możesz liczyć na nasze wsparcie, zaangażowanie, przestrzeń i sprzęt. Jesteśmy otwarci na nowe projekty i zjawiska. Wśród sąsiadów spędzamy czas na grze w szachy, szydełkowaniu, filcowaniu czy zwykłej rozmowie.

S – wSparcie inicjatyw kulturalno-społecznych.
O – dOświadczenie, indywidualne podejście.
K – Kulturalna oaza. Miejsce, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie. 

 

CO ZNAJDUJE SIĘ W NASZEJ OFERCIE EDUKACYJNEJ

 

MUZYKA

 • Studio Piosenki
 • Logotrele
 • Strefa Wokalu
 • Pracownia Muzyczna
 • Sala Prób / Studio Nagrań
 • Instrumentoznawstwo
 • Karuzela Dźwięku
 • Muzyka Filmowa

TANIEC

 • Enza 30+
 • Body Positive dla dzieci
 • Klub Tango En La Rotonda, czyli Tango w Rondzie
 • Taniec nowoczesny
 • Taniec towarzyski

TEATR

 • Teatr Tańca ,,Enza’’ Junior
 • Pracownia recytatorska
 • Teatr Dojrzały
 • Grupa warsztatowa ,,Nova’’
 • Grupa ,,Poczekalnia Snów’’
 • Grupa teatralna ,,Dzieciaki zza Kurtyny’’
 • Grupa teatralna ,,Teatr Osobliwy’’
 • Impro

RĘKODZIELNIA

 • Ceramika
 • Witraż
 • Filcowanie
 • Biżuteria
 • Toczenie na kole
 • Warsztaty kroju i szycia
 • Warsztaty rękodzieła

PLASTYKA

 • Grafoteka
 • Koloraki
 • Klub Plastyka
 • Pracownia rysunku i malarstwa sztalugowego

INNE

 • Kino ,,Rejs’’
 • Laboratorium Egzystencji
 • Batik
 • Szkółka Szachowa
 • Pracownia fotografii cyfrowej i analogowej
 • Dzieciaki z podwórka
 • Warsztaty twórczej obecności

SZKOŁA KULTURY

STREFA WOKALU
Wiek: 6+

Zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą śpiewać.

Miejsce, gdzie podczas pracy z głosem towarzyszyć będzie dobra zabawa. Humor, to podstawa każdego działania! Musical, poezja śpiewana, piosenka aktorska, POP – to tylko kilka gatunków, które można odkryć. Zajęcia obejmują pracę nad prawidłową emisją, dykcją, intonacją i ogólnym wyrazem artystycznym. Uczestnicy są przygotowywani do konkursów wokalnych oraz występów artystycznych organizowanych przez Słupski Ośrodek Kultury.

Instruktor: Aleksandra Cybula (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), aktorka musicalowa, trener wokalny.

 

LOGOTRELE
Wiek: 7-19

Śpiewanie, trelanie, prawidłowe wymawianie.

Zajęcia wspomagające rozwój prawidłowej mowy poprzez śpiew, przeznaczone dla osób, które chcą poprawić swoją dykcję, impostację głosu, rozwijać się wokalnie i muzycznie. Uaktywniają uczestników poprzez obcowanie z muzyką, instrumentami i śpiewem. Praca z instruktorem pozwala na poznanie siebie, swojego głosu i jego możliwości. A wszystko to w duchu zabawy i pełnej akceptacji.

Instruktor: Daria Korowajczyk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny.

 

STUDIO PIOSENKI
Wiek: +7

Doskonała propozycja dla osób pragnących doskonalić swoje umiejętności wokalne. Cechą tych zajęć jest indywidualne podejście do uczestnika i dostosowanie repertuaru do jego preferencji muzycznych. Wokaliści uczą się techniki wokalnej, pracy z mikrofonem i interpretacji, mają możliwość realizacji nagrań. Dla chętnych możliwość udziału w różnych projektach artystycznych, koncertach, konkursach. Absolwenci Studia Piosenki są laureatami wielu konkursów wokalnych.

Instruktorzy: Wiesław Krawczykiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), muzyk, założyciel wielu lokalnych zespołów muzycznych.

Daria Korowajczyk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny.

 

TANIEC NOWOCZESNY
Wiek: 6-9 i 10-15

Zajęcia zarażają miłością do tańca. Podstawą jest rytm i estetyka ruchu, ale równie ważne są potrzeby grupy. Stwarzana jest możliwość do współtworzenia choreografii za pomocą historii ruchowych.   Dobra zabawa i pozytywna energia - z tymi odczuciami można wyjść z zajęć. Dodatkowym atutem są elementy logorytmiki. Dzięki temu w ciekawy sposób instruktor zajmuje się również profilaktyką wad wymowy.

Instruktor: Angelika Sędziak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), instruktor tańca, logopeda.

              

INSTRUMENTOZNAWSTWO
Wiek: 5-12

Empiryczne poznanie instrumentów!

Teoretyczna wiedza na temat grup instrumentów, orkiestry symfonicznej i innych instrumentów klasycznych. W trakcie zajęć prezentowana jest budowa niektórych z nich m.in.: klarnetu, trąbki czy altówki.  Dzięki tym zajęciom, uczestnicy, poszerzą swoją wiedzę i oswoją się z elementami muzyki poważnej. Możliwość dotknięcia i zagrania na instrumencie zwiększa  zainteresowania i pomaga pchnąć młodzież w kierunku kształcenia muzycznego.

 

KARUZELA DŹWIĘKU
Wiek: +7

Nauka gry na fortepianie i gitarze klasycznej.

Zajęcia dla osób, które chcą rozpocząć naukę lub są już w jej trakcie. Formuła zajęć pozwala zacząć naukę gry w dowolnym momencie. Nauka gry na instrumencie poprawia koncentrację, pamięć, uczy wytrwałości i systematyczności. Jest wielką przyjemnością i wspaniałym hobby dla każdego.

Instruktor: Maciej Banachowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), dyrygent, muzyk.

 

STUDIO NAGRAŃ / SALA PRÓB

Miejsce potrzebne wszystkim zespołom muzycznym lub indywidualnym artystom.

Instruktor: Wiesław Krawczykiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), muzyk, założyciel wielu lokalnych zespołów muzycznych.

 

GRAFOTEKA
Wiek: +10

W ramach warsztatów poznawane są zasady tworzenia wielokrotnych kopii tego samego motywu (np. logotypu, znaku graficznego, grafiki złożonej i prostej). Technika pozwala nanosić grafikę na przedmioty płaskie typu papier, materiał odzieżowy, czy drewno (np. torby tekstylne, papierowe, koszulki, spodnie, bluzy, opakowania). Dzięki temu można wykonać niezapomniane prezenty dla dorosłych i dzieci.

Instruktor: Katarzyna Tomasiak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), nauczyciel i instruktor SOK’u, aktywnie pracująca na polu artystycznym.

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ
Wiek: +18

Indywidualne zajęcia fotograficzne dla osób dorosłych. Dostosowane do potrzeb każdego z uczestników. Niezależnie od poziomu umiejętności i aparatu! Podczas zajęć będzie można zrozumieć czym jest przysłona, czas naświetlania czy czułość iso, a także jak wpływa oświetlenie na odbiór zdjęcia.

Instruktor: Konrad Janicki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), instruktor fotografii.

 

KOLORAKI
Wiek: 6-10

Zajęcia są tak zaplanowane, aby wyzwolić ekspresję kreatywną, poszerzyć horyzonty wyobraźni u dzieci oraz rozbudzić wrażliwość na sztuki plastyczne. Malowanie, rysowanie, wycinanie oraz inne działania artystyczne mają na celu udoskonalenie sprawności manualnej, dzięki czemu dzieci wyćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową oraz zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych. Wachlarz możliwości jest szeroki.

KLUB PLASTYKA im. Stefana Morawskiego

Klub Plastyka działa od 1958 r. Skupia on ludzi interesujących się sztuką – w różnym wieku i o różnym statusie społecznym i zawodowym. Aktualnie Klub zrzesza 86 osób.

Głównym celem Klubu jest rozwijanie pasji twórczych, zainteresowań, uzdolnień artystycznych, wymiana doświadczeń twórczych. Służą temu plenery, warsztaty, wystawy indywidualne i zbiorowe, a także konkursy malarstwa, rzeźby o charakterze regionalnym i ogólnopolskim.

Instruktor: Klaudia Gołębiewska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), artystka, projektantka.

 

TANIEC TOWARZYSKI
Wiek: 18+

Warsztaty tańca towarzyskiego dają możliwość spełnienia marzeń, by wraz z drugą osobą zanurzyć się w rytmie tańca, pokazać sobie i znajomym, że macie w sobie tę gorączkę! Pod okiem doświadczonych instruktorów, w odpowiednim dla siebie tempie, każdy uczestnik nauczy się tańców: latynoamerykańskich (cha-cha, rumba, jive), standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango). Na parkiecie nie zabraknie też tańca użytkowego. Przede wszystkim, wspaniale spędzony czas i odkrycie niezwykłej radości, jaką daje taniec!

Instruktorzy: Monika Jasiak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), instruktorka tańca towarzyskiego, Zumby i Zumby Strong.

Grzegorz Turczyn, instruktor tańca towarzyskiego.

 

BATIK
Wiek: 7+

Zajęcia, podczas których uczestnicy zmierzą się z tworzeniem płóciennych obrazów za pomocą wosku i barwników. Pochodząca z Jawy technika barwienia naturalnych tkanin, polega na wielokrotnym nanoszeniu wosku na tkaninę, a następnie farbowaniu jej w barwnikach. Ostateczny efekt pojawia się dopiero po całkowitym pozbyciu się wosku z materiału. Technika pozwala na pobudzenie wyobraźni uczestników i twórcze działanie. Okazja, by  przekonać się, jak wiele radości sprawia tworzenie własnego Batiku!

Instruktor: Agnieszka Lis, pedagog, miłośniczka szeroko pojętej sztuki.

Marzena Salwiak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), pasjonatka designu i sztuki.

  

 

EMCEK

 

SZKÓŁKA SZACHOWA
Wiek: 5-9

Maluchy mają możliwość poznania tajników królewskiej gry pod czujnym okiem słupskiego mistrza. Szachy uczą charakteru, dyskusji i dialogu, dlatego już od najmłodszych lat warto zacząć grać w szachy. Nauka samodzielnego myślenia oraz umiejętności werbalizacji idei. Rozwijanie percepcji i koncentracji. Możliwość uczestniczenia  w wyjazdach na turnieje.

Instruktor: Dzmitry Aniskiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Białorusin, wielokrotny zwycięzca słupskich turniejów szachowych.

 

MUZYKA FILMOWA
Wiek: 14-20

Prezentacja struktur i różnych sposobów zastosowania muzyki w filmie, na podstawie wybranych fragmentów. Uczestnicy mają również okazję porównać słynne sceny filmowe z muzyką i bez niej, a także poznać sylwetki największych kompozytorów tego nurtu muzycznego.

Instruktor: Maciej Banachowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), dyrygent, muzyk, pedagog muzyczny.

 

PRACOWNIA MUZYCZNA
Wiek: +8

 

GITARA

Zajęcia indywidualne przybliżające instrument gitary klasycznej, akustycznej, elektrycznej, basowej i ukulele. Gra na gitarze pozwala rozwinąć umiejętności muzyczne i manualne. Podczas zajęć poznawane będą podstawowe techniki gry na danym instrumencie. Gwarantujemy solidną pracę nad repertuarem z gitarowej muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz jazzowej. Program nauki dostosowany jest do możliwości i oczekiwań uczniów.

 

PIANINO I INNE INSTRUMENTY KLAWISZOWE

Indywidualne zajęcia dla początkujących. Nauka gry na instrumencie pozwoli na wyrobienie gustu muzycznego. Program zajęć obejmuje m.in.: czytanie nut, interpretację, pracę nad ułożeniem i koordynacją rąk.

 

SALA PRÓB / STUDIO NAGRAŃ

Miejsce potrzebne wszystkim zespołom muzycznym lub indywidualnym artystom.

Instruktor: Piotr Piasecki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), muzyk, miłośnik gitary.

   

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA SZTALUGOWEGO
Wiek: +7

Zajęcia skierowane są do osób, chcących doskonalić swoje umiejętności plastyczne oraz tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem. Polegają na pracy z dowolnie wybranym tematem. Mogą to być kopie wybranych dzieł lub próba interpretacji natury. Uczestnicy zajęć poznają techniki plastyczne, malarskie oraz techniki rysunku. Podczas warsztatów przekazywana jest umiejętność posługiwania się następującymi środkami wyrazu: plama, barwa, linia umieszczonymi na płótnie bądź innych podłożach, poznawane są zasady proporcji, perspektywy, światłocienia w różnych technikach rysunkowych.

Instruktor: Dorota Kędzierska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), mgr sztuki, absolwentka Instytutu Wzornictwa w Koszalinie.

 

 

KINO REJS

 

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych

To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów.

 

PRZYJDŹ DO KINA Z KLASĄ

Oferta seansów przedpołudniowych dla przedszkoli i szkół wszystkich szczebli z bieżącego repertuaru.

  

ZABAWKI OPTYCZNE
Wiek: 7-10

Warsztaty praktyczne z tworzenia taumatropu i zootropu, podstawowe informacje na temat powstawania iluzji ruchomego obrazu.

 

ELEMENTARZ KINOMANA
Wiek: 12-19

Wykład ilustrowany z zakresu podstaw języka filmowego.

 

NARODZINY X MUZY
Wiek: 12-19

Wykład ilustrowany na temat początków kinematografii.

 

KINO W OCZACH DZIECKA
Wiek: 7-14

Konkurs plastyczny, w którym źródłem inspiracji dla młodych artystów są filmy obejrzane w kinie REJS, dwie edycje: zimowa i letnia 

 

X MUZA – KONKURS WIEDZY O FILMIE

Konkurs z zakresu teorii i historii kina polskiego i światowego: eliminacje pisemne, finał w formie turnieju udziałem publiczności.

 

Instruktor: Elżbieta Łukaszus-Mijewska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), instruktorka Słupskiego Ośrodka Kultury, filmowym ,,Rejsem’’ kieruje od 2005 roku.

 

RĘKODZIELNIA

CERAMIKA
Wiek: I grupa 7+ II grupa 18+

Zajęcia zapoznają uczestników z podstawowymi formami lepienia z gliny tj. wyciskanie, z wałeczków i z plastrów. Techniki te dają możliwość nieskrępowanej twórczości, którą ogranicza jedynie specyfika materiału. Na zajęciach powstają formy płaskie, przestrzenne, użytkowe, ozdobne, tworzone są wyjątkowe prezenty, dekoracje, prace na konkursy plastyczne.

 

WITRAŻ
Wiek: I grupa 12+ II grupa 18+

Uczestnicy poznają metody pracy ze szkłem: cięcie, szlifowanie, łączenie elementów za pomocą taśmy miedzianej, patynowanie oraz uczą się tworzenia witraży płaskich lub przestrzennych: projekt, przygotowanie szablonu, wycięcie i oznaczenie poszczególnych elementów. Na zajęciach powstają witraże ozdobne wiszące, biżuteria witrażowa, witrażowe abażury lamp.

 

FILCOWANIE
Wiek: I grupa 7+ II grupa 18+

Uczestnicy poznają podstawowe metody obróbki wełny czesankowej na mokro i na sucho. Na zajęciach powstają filcowe szale, czapki, kapcie, tuniki, czy elementy biżuterii (np. kwiaty, kulki, dredy).

 

BIŻUTERIA
Wiek: 18+

Uczestnicy poznają metody łączenia niewielkich szklanych i metalowych elementów biżuteryjnych. Na zajęciach powstaje biżuteria ze szkła witrażowego, biżuteria zdobiona roślinami lub witrażowa zdobiona decoupage'm.

 

TOCZENIE NA KOLE
Wiek: 18+

Nauka centrowania i formowania gliny na kole elektrycznym. Na zajęciach powstają wazony, misy, talerzyki, kubeczki, formy użytkowe i ozdobne.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE ,,OD KULECZKI DO MISECZKI’’
Grupy zorganizowane: przedszkolne, szkolne, podopieczni DPS, grupy z osobami z niepełnosprawnościami, grupy projektowe (wymiany szkolne/studenckie), grupy w ramach zajęć integracyjnych.

Opowieść o historii Ceramiki Słupskiej połączona z nauką podstawowej metody lepienia w glinie.

Uczestnicy wykonują własnoręcznie miseczkę i samodzielnie ją ozdabiają, a następnie biorą udział w pokazie toczenia na kole (garncarz-ginący zawód). Zajęcia rozwijają wiedzę o historii i kulturze naszego regionu, są doskonałym uzupełnieniem podstawy programowej z zakresu edukacji regionalnej.

 

WARSZTATY KREATYWNE ,,ZRÓBMY SOBIE SZTUKĘ’’
Grupy zorganizowane: przedszkolne, szkolne, podopieczni DPS, grupy z osobami z niepełnosprawnościami, grupy projektowe (wymiany szkolne/studenckie), grupy w ramach zajęć integracyjnych.

Tematyka zajęć jest ustalana wspólnie z opiekunami grup i dostosowana do pory roku, nadchodzących uroczystości (np. prezent dla babci, dziadka, nauczyciela), bieżących potrzeb danej grupy (np. praca na konkurs, poszerzenie wiedzy z plastyki, dodatkowy element podczas omawiania lektury szkolnej). Na zajęciach wykorzystujemy glinę, wełnę, drewno, tkaniny, papier, karton, sklejkę. Zajęcia rozwijają zmysł planowania pracy (od projektu do efektu), dają poczucie satysfakcji  oraz gwarantują świetną zabawę, a także propagują idee rękodzieła.

 

WARSZTATY KROJU I SZYCIA
Wiek: 18+

Uczestnicy poznają podstawy obsługi maszyny, szycia na maszynie, tworzenia wykrojów, przeróbek krawieckich, różnorodnych wykończeni garderoby. Warsztaty realizowane są na różnych poziomach zaawansowania i powstają na nich torby, elementy pościelowe, spódnice na gumce, spodnie, bluzki, kurtki.

 

WARSZTATY RĘKODZIEŁA
Wiek: 7+

Warsztaty, których tematyka jest najczęściej proponowana przez samych odbiorców lub instruktorów zewnętrznych np. szycie toreb, worko-plecaków, skrzatów, materiałowych tulipanów, filcowanie kapci, tworzenie lasu w słoiku, mebelków dla lalek, naturalnych mydeł i świec.

 

RODZINNE LEPIENIE
Dzieci wraz z rodzicami

Zajęcia rodzinne dla dzieci z rodzicem lub opiekunem. W trakcie zajęć rodziny uczą się podstawowych metod formowania gliny i współpracy. Na zajęciach powstają przedmioty codziennego użytku (miseczki, kubeczki, talerzyki) oraz przedmioty ozdobne (zabawki, zwierzątka, skarbonki, obrazki).

Instruktorzy:

Agnieszka Pienkos (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – instruktorka rękodzieła, maluje Ceramikę Słupską.

Tomasz Popławski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – instruktor ceramiki, garncarz – toczy Ceramikę Słupską.

Joanna Swornowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)instruktorka ceramiki, prowadzi zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych.

 

 

OŚRODEK TEATRALNY RONDO

 

PRACOWNIA RECYTATORSKA
Wiek: 7+

Sztuka słowa jest formą kreatywności dostępną dla wszystkich.

Poszukiwania mądrej literatury pod okiem instruktora, analiza tekstu i znalezienie formy dla jego zaprezentowania, rozpoczynają przygodę nazywaną recytacją. Zadania doskonalenia techniki mówienia - dykcja, emisja, impostacja, doskonalenia umiejętności przekazywania prawdy na scenie, opanowania zasad recytacji i odwagi do ich łamania – dopełniają edukacji. Uczestnicy zajęć przekonują się, że recytacja jest prezentacją artystyczną, jest „teatrem w pigułce", rządzi się więc tymi samymi prawami.

 

GRUPA ,,POCZEKALNIA SNÓW’’
Wiek: 13-19

Oprócz warsztatowych zajęć teatralnych młodzi aktorzy pracują nad przygotowaniem przedstawień, poznając tajniki gry aktorskiej, interpretacji tekstów dramatów, prowadzenia dialogów i budowania monologów, analizy psychologicznej postaci scenicznych oraz motywów ich zachowań.

 

GRUPA WARSZTATOWA ,,NOVA’’

Młodzieżowa grupa teatralna powstała w 2018 roku ma na swoim koncie dwa spektakle: „Historia Lalki” i „Co jest wolność”, stworzony we współpracy z Grupą POCZEKALNIA SNÓW.

 

TEATR DOJRZAŁY

Literackie i dramaturgiczne zainteresowania oraz życiowe doświadczenia aktorów Teatru Dojrzałego, kierują ich teatralną aktywność ku tekstom egzystencjalistów, głównie twórczości Samuela Becketta.

Instruktor: Wiesław Dawidczyk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury.

 

WOKÓŁ MAMY

Zajęcia dla mam z dziećmi do 3 roku życia. Twórcze spotkania będące platformą wymiany doświadczeń, wiedzy, wspólne spędzanie czasu z dziećmi w obecności innych mam. Spotkania będą dawały możliwość dzielenia się swoimi pasjami oraz umiejętnościami z innymi uczestniczkami.

Instruktor: Małgorzata Burjan (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), animatorka, instruktorka zajęć rytmicznych, integracyjnych, teatralnych.

 

TEATR TAŃCA ,,ENZA’’ JUNIOR
Wiek: 12+

Środkiem przekazu jest ciało w ruchu. Zwrot ku ekspresji cielesnej. Najważniejsze jest wrażenie wizualne, poprzez choreografię malowane są obrazy sceniczne. Co roku wystawiany jest nowy spektakl, aby dać upust emocjom i potrzebom artystycznym.

Uczestnicy biorą udział w wielu warsztatach, festiwalach i spektaklach.

 

ENZA 30+
Wiek: 30+

Teatr tańca dla dorosłych. Zajęcia przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zmierzyć się z tańcem współczesnym. Improwizacja, body positive, dobra zabawa i kawa.

 

BODY POSITIVE DLA DZIECI
Wiek: 7+

Zajęcia taneczne dla dzieci, które mają problemy z wagą.

Nadwaga i otyłość stanowią poważny i narastający problem zdrowotny, który dotyczy głównie dzieci i młodzieży. Najważniejszą cechą wyróżniającą trening w postaci tańca, jest sprawianie radości i wyzwalanie pozytywnej energii wśród ćwiczących, co znacznie poprawia ich samopoczucie i sprawia, że uczestnicy chętnie przychodzą i biorą aktywny udział w zajęciach.

Współpraca z Poradnią Promocji Zdrowia.

Instruktor: Gabriela Keller-Janus (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), dyplomowana choreograf tańca współczesnego.

Agnieszka Chmielnik, instruktor tańca, członkini Teatru Tańca ,,Enza’’.

 

GRUPA TEATRALNA ,,DZIECIAKI ZZA KURTYNY’’
Wiek: 8-13

Zajęcia są propozycją twórczych działań w zakresie zabaw ruchowych, improwizacji, ćwiczeń z wykorzystaniem dźwięków, sposobów odkrywania i wykorzystania przestrzeni, a także tworzenia prostych form scenicznych. Wspólne poszukiwanie twórczych sposobów na opowiadanie o otaczającej przestrzeni za pomocą różnorodnych środków artystycznych.

 

GRUPA TEATRALNA ,,TEATR OSOBLIWY’’
Wiek: 11-18

Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży z różnorodną niepełnosprawnością. Podczas zajęć wykorzystane są  zabawy ruchowe rozwijające motorykę i świadomość ciała, improwizację, pantomimę oraz twórczą zabawę metodą dramy. To doskonała okazja do odkrywania swoich potrzeb i możliwości oraz mierzenia się z własnymi ograniczeniami. Wykorzystywane ćwiczenia i techniki teatralne sprzyjają odkrywaniu i rozwijaniu umiejętności twórczych.

Instruktor: Agata Andrzejczuk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), oligofrenopedagog, instruktor teatralny, arteterapeuta, wykładowca.

 

IMPRO
Wiek: 16+

Zajęcia teatralne z elementami zabaw. Warsztaty polegają na zabawach teatralnych, opartych o sztukę improwizacji. Chęć zaszczepienia tej formy teatralnej na lokalnym gruncie. Spotkania przeznaczone są dla amatorów, którym znana jest forma zabaw impro (np. program "Whose line is it, anyway?"), dla osób które lubią kabaret, improwizację na scenie a przede wszystkim - dobrą zabawę w grupie.

 

DZIECIAKI Z PODWÓRKA
Wiek: 6-9

Zabawy podwórkowe, zajęcia interdyscyplinarne w nurcie pedagogiki zabawy i teatru.

 

WARSZTATY TWÓRCZEJ OBECNOŚCI
Wiek: I grupa 12-15  II grupa dorośli

Zajęcia bębniarskie, relaksacyjne i teatralne. Możliwość wyzwolenia swojej twórczej  ekspresji. Poznanie sposobów na radzenie sobie ze stresem, zniechęceniem i brakiem koncentracji. Zapoznanie z ćwiczeniami relaksacyjnymi, techniką mindfulness. 

Instruktor: Małgorzata Burjan (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), animatorka, instruktorka zajęć rytmicznych, integracyjnych, teatralnych.

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ
Wiek: 7+

Zadaniem pracowni jest dostarczenie wiedzy o umiejętności niezbędnych do tworzenia fotografii w programie Adobe Photoshop w procesie analogowym oraz w fotograficznych technikach szlachetnych. Prowadzi to do rozwijania zainteresowań artystycznych, a także przygotowania uczniów do samokształcenia w tym zakresie. Priorytetem we wszystkich działaniach jest pokazywanie młodzieży innego spojrzenia na otaczający świat, pokazanie im nowych możliwości rozwoju. Uczniowie zaspokajają swoje potrzeby praktyczne, zainteresowania osobiste, rozwijają poczucie estetyki, smaku artystycznego.

Instruktor: Jadwiga Girsa-Zimny (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), instruktor ds. edukacji fotograficznej. Zajmuje się dziećmi i młodzieżą skupioną w sekcjach fotograficznych.

 

KLUB TANGO EN LA ROTONDA, CZYLI TANGO W RONDZIE
Wiek: Dorośli

Zajęcia z tanga argentyńskiego, dla osób  uczestniczących w jakichkolwiek warsztatach czy kursach tanecznych oraz całkowicie początkujących tancerzy. Ofertę kierujemy do par w każdej możliwej konfiguracji, cierpliwych w dążeniu do uzyskania perfekcji, która wyraża się porozumieniem między partnerami, wzajemnym zaufaniem i wspólnym odczuwaniem muzyki.

Instruktor: Anna Pietruszewska, absolwentka pedagogiki w zakresie pracy kulturalno-oświatowej ze specjalizacją taniec na Uniwersytecie Łódzkim (stopień instruktora tańca towarzyskiego).