W ramach swojej działalności skupiamy się na możliwie szerokim repertuarze działań kulturalnych. Animujemy, edukujemy, współpracujemy i tworzymy centra spotkań i aktywności dla lokalnej społeczności.

Za cel stawiamy sobie podnoszenie jakości życia mieszkańców Słupska, poprzez kulturę i sztukę. Staramy się otwierać drogi do rozwoju własnych pasji, a także inspirujemy do poszukiwania nowych dróg rozwoju. Uczymy otwartości na świat i ludzi, ale nie zapominamy o tradycjach lokalnych i źródłach tożsamości człowieka i wspólnoty.

Pracujemy na rzecz słupszczan nieprzerwanie od 1953 roku. Z dumą możemy określać naszych odbiorców jako wielopokoleniową rodzinę. Przez nasze gościnne progi przeszło już kilka pokoleń mieszkańców naszego miasta i wciąż odwiedzają nas nowi.

Tworząc naszą ofertę staramy się docierać do szerokiego grona odbiorców. Jednocześnie nie obawiamy się zjawisk nietuzinkowych, niszowych i oryginalnych. Wierzymy, że u nas dla każdego znajdzie się miejsce. Spotykamy się przy muzyce, tańcu, na wystawach, warsztatach i wszędzie tam, gdzie możemy być twórczo razem.

Zapraszamy!

 

Szkoła Kultury

 

SZKOŁA KULTURY ul. S. Banacha 17
tel. (59) 845 64 41,  tel. (59) 845 64 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

STREFA WOKALU
Wiek: 6+

Zajęcia skierowane do miłośników śpiewu, w których biorą udział dzieci, młodzież i dorośli. Wokalistki i wokaliści pracują nad prawidłową emisją, dykcją, intonacją i ogólnym wyrazem artystycznym. Materiałem do ćwiczeń jest szeroki repertuar utworów i gatunków muzycznych. Wszystkim działaniom towarzyszy nieodzownie humor i dobra zabawa.

Uczestnicy Strefy wokalu przygotowują się do konkursów wokalnych oraz występów artystycznych, ich koncerty stanowią stałą oprawę wydarzeń organizowanych przez Słupski Ośrodek Kultury.

Instruktorka:
Aleksandra Cybula - aktorka musicalowa, trener wokalny.

 

LOGOTRELE
Wiek: 4-5 i 6-7

Zajęcia wspomagające rozwój prawidłowej mowy poprzez śpiew i taniec, przeznaczone dla dzieci. W ich trakcie najmłodsi uczestnicy mogą poprawić swoją dykcję, impostację głosu oraz rozwijać się muzycznie. Podczas zabaw muzyczno-ruchowych, w atmosferze pełnej akceptacji, dzieci mogą uczyć się i prawidłowo dojrzewać. 

Instruktorki:
Angelika Sędziak - instruktor tańca, logopeda.
Daria Korowajczyk - wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny, logopeda.

 

STUDIO PIOSENKI
Wiek: 7+

Studio piosenki to propozycja dla osób pragnących doskonalić swoje umiejętności wokalne. Zajęcia charakteryzują się ściśle zindywidualizowanym podejściem do uczestnika. Repertuar i techniki pracy dostosowane są do preferencji poszczególnych solistów. Warsztaty uczą techniki wokalnej, pracy z mikrofonem i interpretacji, dają także możliwość realizacji swoich pierwszych  nagrań.

Absolwenci Studia to często laureaci konkursów wokalnych oraz goście przeglądów muzycznych na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Ponadto scena Słupskiego Ośrodka Kultury jest dla nich zawsze otwarta.

Instruktorzy:
Daria Korowajczyk - wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny, logopeda.
Wiesław Krawczykiewicz - pedagog, muzyk, założyciel lokalnych zespołów muzycznych.

 

TANIEC NOWOCZESNY
Wiek: 6-9 i 10-15

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży. W ramach warsztatów uczestnicy ćwiczą wspólnie, poznając połączenia wielu stylów tanecznych oraz przygotowują choreografię. Ćwiczenia poza umiejętnościami tanecznymi rozwijają koordynację ruchową, kondycję oraz poczucie rytmu, uczą także pracy w grupie i integrują z rówieśnikami. Pozwalają przeżyć wspólną kulturalną przygodę w radosnej, bezpiecznej atmosferze.

Instruktorka:
Angelika Sędziak - instruktor tańca, logopeda.

              

NAUKA GRY NA FORTEPIANIE
Wiek: 7+

Nauka gry na fortepianie przeznaczona dla każdego poziomu umiejętności muzycznych. W naszych zajęciach odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy czarnych i białych klawiszy. Podczas indywidualnych spotkań uczestnicy poznają nuty, uczą się zasad muzycznych, zgłębiają technikę gry, prawidłowe ułożenie rąk oraz właściwą postawę ciała. Zajęcia rozwijają słuch i pamięć muzyczną, uczą skupienia, koncentracji i systematyczności. Nauka gry na fortepianie poza walorem edukacyjnym jest wyśmienitą metodą na relaks i wyciszenie. Może stać się także znakomitym hobby, a nawet drogą kariery.

Instruktor:
Maciej Banachowski - dyrygent, muzyk.

 

STUDIO NAGRAŃ / SALA PRÓB

W pełni wyposażona i przygotowana akustycznie sala prób, przeznaczona do ćwiczeń i nagrań zespołów oraz solistów. Miejsce regularnych spotkań wielu znanych kapel ze Słupska i okolic. Dodatkowo to świetny wybór na nagranie pierwszej płyty lub singla - przygotowanych samodzielnie lub z pomocą naszych specjalistów.

 

GRAFOTEKA
Wiek: 10+

W trakcie zajęć uczestnicy poznają zasady tworzenia grafik w technice druku sitowego, czyli wykonywania wielokrotnych kopii tego samego motywu na różnorodnych materiałach. Na tkaninie, papierze czy drewnie można utrwalić twory swojej wyobraźni. Powstałe w ten sposób dzieła stają się niezapomnianym prezentem, częścią niepowtarzalnego stylu odzieżowego lub unikalną dekoracją.

Instruktorka:
Katarzyna Tomasiak - nauczycielka, aktywnie pracująca na polu artystycznym.

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ
Wiek: 18+

Indywidualne zajęcia z fotografii cyfrowej i analogowej dostosowane do potrzeb uczestników. Niezależnie od poziomu zaawansowania i posiadanego sprzętu każdy miłośnik zdjęć znajdzie w nich coś dla siebie. Początkujący dowiedzą się, czym jest przysłona, czas naświetlania czy czułość́ ISO. Bardziej zaawansowani będą mogli poeksperymentować z kadrem, kompozycją lub ustawieniem świateł.

Instruktor:
Konrad Janicki - fotograf.

 

KOLORAKI
Wiek: 6-10

Zajęcia plastyczne dla dzieci, podczas których najmłodsi artyści malują, rysują, wycinają oraz korzystają z innych technik artystycznych. Program nakierowany jest na rozbudzanie wrażliwości na sztukę i wyzwalanie kreatywności i indywidualnej ekspresji. Dodatkowo zajęcia pozwalają udoskonalić sprawność manualną, koordynację ręka-oko i myślenie abstrakcyjne. Nie można także zapomnieć, że to po prostu wspaniała, kolorowa zabawa.

Instruktorka:
Klaudia Gołębiewska - artystka, projektantka.

 

KLUB PLASTYKA im. Stefana Morawskiego

Klub Plastyka, założony przez legendarnego Stefana „Dziadka” Morawskiego,  działa od 1958 roku. Skupia ludzi z całego regionu słupskiego, pasjonujących się sztuką: głównie malarstwem i rzeźbą. Członkowie wspierają się w rozwoju swoich uzdolnień i zainteresowań, organizują plenery, warsztaty, wystawy indywidualne i zbiorowe, a także konkursy o charakterze regionalnym i ogólnopolskim. Klub zrzesza blisko 100 osób, które stanowią jedną wielką artystyczną rodzinę.

Instruktorka:
Klaudia Gołębiewska - artystka, projektantka.

 

TANIEC TOWARZYSKI
Wiek: 18+

Warsztaty tańca towarzyskiego mogą być okazją do spełnienia marzeń o zanurzeniu się w świecie rytmów. Mogą też służyć zdobyciu jednej z bardzo przydatnych umiejętności towarzyskich. U nas, pod okiem doświadczonych instruktorów, w odpowiednim dla siebie tempie, każdy uczestnik nauczy się tańców: latynoamerykańskich (cha-cha, rumba, jive), standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango) oraz tańca użytkowego. Znakomita okazja do nauki, zabawy i ćwiczeń fizycznych w jednym.   

Instruktorzy:
Monika Jasiak i Grzegorz Turczyn.

 

BATIK
Wiek: 7+

Batik to indonezyjska technika malarska, polegająca na tworzeniu materiałowych obrazów za pomocą wielokrotnego nanoszenia wosku, a następnie farbowaniu go. Ostateczny efekt pojawia się dopiero po całkowitym pozbyciu się wosku z materiału. Jest to sztuka czasochłonna i wymagająca systematyczności, ale rezultaty w pełni wynagradzają poświęcony czas. Praca na zajęciach rozwija wyobraźnię i kreatywność. 

Instruktorki:
Agnieszka Lis - pedagog, miłośniczka szeroko pojętej sztuki.
Marzena Salwiak - pasjonatka designu i sztuki.

Emcek

 

EMCEK al. 3 Maja 22
tel. 507 846 261
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SZKÓŁKA SZACHOWA
Wiek: 5-9

Szkoła szachowa dla najmłodszych, która pozwala poznać tajniki królewskiej gry, uczestniczyć we współzawodnictwie na wysokim poziomie i zdobyć pierwsze kategorie szachowe. Szachy znakomicie rozwijają umysł, uczą samodzielnego myślenia, werbalizacji abstrakcyjnych idei, taktyki, strategii i koncentracji. Dzieci, poza nauką gry i integracją z rówieśnikami, mogą uczestniczyć w bardzo ciekawych wyjazdach turniejowych. 

Instruktor:
Dzmitry Aniskevich - trener i zawodnik, wielokrotny zwycięzca turniejów szachowych.

 

JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Wiek: 18+

Sześciotygodniowy kurs dla całkowicie początkujących, wprowadzający w praktykę i filozofię Jogi Ashtanga. Podczas zajęć liczy się przede wszystkim dbałość o szczegóły oraz precyzja w nauce systemu vinyasa ashtanga, co sprawia, że uczeń czyni szybkie postępy i buduje osobistą praktykę jogi.

Instruktorka:
Aga Jasutowicz - prowadząca studio jogi Ashtanga Yoga. 

 

KLUB MAM W SŁUPSKU „PIASKOWNICA”
Wiek: 6 miesięcy - 3,5 roku

Klub Mam w Słupsku "Piaskownica" jest miejscem spotkań dla rodziców i ich małych dzieci z uwzględnieniem warsztatów ogólnorozwojowych z wykorzystaniem muzyki czy plastyki, ale też przestrzenią wsparcia, wzajemnej pomocy, wymiany doświadczeń czy promowaniem rodzicielskiej bliskości.

Instruktorka:
Monika Gołębiowska - muzyk, pedagog muzyczny.

 

PRACOWNIA MUZYCZNA - GITARA
Wiek: 8+

Nauka gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, basowej i ukulele. Zajęcia indywidualne, dostosowane do poziomu uczestników. Podczas ćwiczeń można nauczyć się podstaw lub rozwijać posiadane już umiejętności. W trakcie nauki gwarantowana bardzo solidna praca nad repertuarem z gitarowej muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz jazzowej.

Instruktor:
Piotr Piasecki - muzyk, miłośnik gitary.

 

PRACOWNIA MUZYCZNA - PIANINO I INNE INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Wiek: 8+

Indywidualne zajęcia dla początkujących. Program nauki obejmuje m.in.: czytanie nut, interpretację, pracę nad ułożeniem i koordynacją rąk. Zajęcia nastawione są na zdobycie praktycznych umiejętności, pozwalających uczestnikom rozpocząć własną przygodę z muzyką.

Instruktor:
Piotr Piasecki - muzyk, miłośnik gitary.

 

SALA PRÓB / STUDIO NAGRAŃ

Przygotowana akustycznie, kameralna sala do prób i nagrań. Miejsce potrzebne wszystkim zespołom muzycznym lub indywidualnym artystom. Podczas ćwiczeń i rejestracji materiału można w niej skorzystać z fachowej pomocy muzyków Słupskiego Ośrodka Kultury.

 

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA SZTALUGOWEGO
Wiek: 7+

Zajęcia dla początkujących lub bardziej zaawansowanych miłośników malarstwa. Uczestnicy pracują z dowolnie wybranym tematem. Mogą to być kopie wybranych dzieł lub próba interpretacji natury. W trakcie zajęć omówione zostają techniki: rysunku, plastyczne i malarskie. Podczas warsztatów przekazywana jest umiejętność posługiwania się malarskimi środkami wyrazu, poznawane są zasady proporcji, perspektywy i światłocienia.

Instruktorka:
Dorota Kędzierska - absolwentka Instytutu Wzornictwa w Koszalinie.

Kino Rejs

 

KINO REJS al. 3 Maja 22
tel. 507 846 243
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów.

Filmy dostosowane są do wybranych poziomów edukacji: przedszkoli oraz szkół podstawowych.

 

PRZYJDŹ DO KINA Z KLASĄ

Oferta seansów przedpołudniowych dla przedszkoli i szkół wszystkich szczebli. Filmy to starannie wyselekcjonowane pozycje, pochodzące z bieżącego repertuaru kina Rejs.

  

WARSZTATY ZABAWKI OPTYCZNE
Wiek: 7-10

Warsztaty praktyczne z tworzenia taumatropu (tzw. magicznego krążka) oraz krótkich filmików z użyciem praksinoskopu i zootropu. W trakcie zajęć uczestnicy zdobywają podstawowe informacje na temat powstawania iluzji ruchomego obrazu.

 

NARODZINY X MUZY
Wiek: 12-19

Wykład ilustrowany na temat początków kinematografii, stanowiący znakomity wstęp do historii kina. 

 

ELEMENTARZ KINOMANA
Wiek: 12-19

Wykład ilustrowany z zakresu podstaw języka filmowego. Poruszane są w nim zaawansowane zagadnienia z zakresu teorii kina.

 

KINO W OCZACH DZIECKA
Wiek: 6-14

Konkurs plastyczny, w którym źródłem inspiracji dla młodych artystów są filmy z repertuaru kina Rejs. Organizowany jest rokrocznie w dwóch edycjach: zimowej i letniej. 

 

X MUZA – KONKURS WIEDZY O FILMIE

Konkurs z zakresu teorii i historii kina polskiego i światowego. Rozgrywka składa się z eliminacji pisemnych oraz finału w formie turnieju z udziałem publiczności.

 

WARSZTATY FAMILIJNE PO FILMIE

Spotkania edukacyjne organizowane w niedzielne popołudnia. Przeznaczone dla rodziców z dziećmi, odbywają się po pokazach dla młodego widza.

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY „PROJEKCJA”

Czwartkowe seanse z prelekcją dla widzów dorosłych. Po pokazach możliwość dyskusji. Wybranym seansom towarzyszą również spotkania z twórcami bądź wydarzenia specjalne - pokazy filmów z muzyką na żywo.

 

KLUB STALOWE MAGNOLIE

Comiesięczne seanse dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Instruktorki:
Elżbieta Łukaszus-Mijewska  - programuje repertuar kina, prowadzi działania na rzecz młodej widowni.
Joanna Gajdo - programuje repertuar kina, koordynuje działania DKF Projekcja.

 

Rękodzielnia

 

RĘKODZIELNIA al. Wojska Polskiego 10a
tel. (59) 842 47 07
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CERAMIKA
Wiek: 7+ i 18+

Uczestnicy poznają podstawowe formy lepienia z gliny tj. wyciskanie z wałeczków i z plastrów. Techniki te dają możliwość nieskrępowanej twórczości, którą ogranicza jedynie specyfika materiału. Na zajęciach powstają formy płaskie, przestrzenne, użytkowe, ozdobne, tworzone są wyjątkowe prezenty, dekoracje oraz prace na konkursy plastyczne.

 

WITRAŻ
Wiek: 12+ i 18+

Zajęcia uczące metod pracy ze szkłem: cięcia, szlifowania, łączenia elementów za pomocą taśmy miedzianej i patynowania. Jest to wstęp do tworzenia witraży płaskich lub przestrzennych poprzez projekt, przygotowanie szablonu, wycięcie i oznaczenie poszczególnych elementów. Na zajęciach powstają witraże ozdobne, wiszące, biżuteria witrażowa, witrażowe abażury lamp.

 

FILCOWANIE
Wiek: 7+ i 18+

Na zajęciach filcowania uczestnicy zapoznawani są z metodami obróbki wełny czesankowej na mokro i na sucho. Na zajęciach powstają filcowe szale, czapki, kapcie, tuniki, czy elementy biżuterii (np. kwiaty, kulki, dredy).

 

BIŻUTERIA
Wiek: 18+

Warsztat tworzenia oryginalnych ozdób poprzez łączenie niewielkich szklanych i metalowych elementów biżuteryjnych. Na zajęciach powstaje biżuteria ze szkła witrażowego, biżuteria zdobiona roślinami lub witrażowa zdobiona decoupagem.

 

TOCZENIE NA KOLE
Wiek: 18+

Nauka centrowania i formowania gliny na kole elektrycznym. Na zajęciach powstają wazony, misy, talerzyki, kubeczki, formy użytkowe i ozdobne.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE ,,OD KULECZKI DO MISECZKI’’
Grupy zorganizowane: przedszkolne, szkolne, podopieczni DPS, osoby z niepełnosprawnościami, grupy w ramach zajęć integracyjnych, wymiany uczniowskie i studenckie.

 

Opowieść o historii Ceramiki Słupskiej połączona z nauką podstawowej metody lepienia w glinie. Uczestnicy wykonują własnoręcznie miseczkę i samodzielnie ją ozdabiają, a następnie biorą udział w pokazie toczenia na kole - „Garncarz – ginący zawód”. Zajęcia rozwijają wiedzę o historii i kulturze naszego regionu, są doskonałym uzupełnieniem podstawy programowej z zakresu edukacji regionalnej.

 

WARSZTATY KREATYWNE ,,ZRÓBMY SOBIE SZTUKĘ’’
Grupy zorganizowane: przedszkolne, szkolne, podopieczni DPS, osoby z niepełnosprawnościami, grupy w ramach zajęć integracyjnych, wymiany uczniowskie i studenckie.

Tematyka zajęć ustalana jest wspólnie z opiekunami grup. Motywem przewodnim często bywają pory roku, nadchodzące uroczystości (np. prezent dla babci, dziadka, nauczyciela) lub bieżące potrzeby danej grupy (np. praca na konkurs, poszerzenie wiedzy z plastyki, dodatkowy element podczas omawiania lektury szkolnej). W trakcie działań wykorzystujemy glinę, wełnę, drewno, tkaniny, papier, karton, sklejkę. Zajęcia rozwijają zmysł planowania pracy (od projektu do efektu), dają poczucie satysfakcji oraz gwarantują świetną zabawę.

 

WARSZTATY KROJU I SZYCIA
Wiek: 18+

Uczestnicy poznają podstawy obsługi maszyny, szycia maszynowego, tworzenia wykrojów, przeróbek krawieckich oraz różnorodnych wykończeń garderoby. Warsztaty realizowane są na różnych poziomach, od całkowicie początkujących do zaawansowanych. W trakcie pracy powstają najczęściej torby, elementy pościelowe, spódnice na gumce i z kieszeniami, spodnie, bluzki, kurtki.

 

WARSZTATY RĘKODZIEŁA
Wiek: 7+

Warsztaty, których tematyka jest najczęściej proponowana przez samych uczestników lub zaproszonych gości, np. szycie toreb, worko-plecaków, skrzatów, materiałowych tulipanów, filcowanie kapci, tworzenie lasu w słoiku, mebelków dla lalek, naturalnych mydeł i świec.

 

RODZINNE LEPIENIE
Dzieci wraz z rodzicami

Zajęcia dla dzieci z rodzicem lub opiekunem. W trakcie warsztatów rodziny uczą się podstawowych metod formowania gliny i współpracy. Na zajęciach powstają przedmioty codziennego użytku (miseczki, kubeczki, talerzyki) oraz przedmioty ozdobne (zabawki, zwierzątka, skarbonki, obrazki).

 

Instruktorzy Rękodzielni:
Agnieszka Pienkos - maluje Ceramikę Słupską, realizuje zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych.
Tomasz Popławski - garncarz, toczy Ceramikę Słupską.
Joanna Swornowska - prowadzi zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych.

OT Rondo

 

OŚRODEK TEATRALNY RONDO ul. M. Niedziałkowskiego 5a
tel. (59) 842 63 49
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PRACOWNIA RECYTATORSKA
Wiek: 7+

Zajęcia recytatorskie, doskonalące techniki mówienia: dykcję, emisję, impostację, przekaz sceniczny, podstawowe i zaawansowane techniki recytacji. Uczestnicy, pod okiem instruktora, poszukują literatury, analizują tekst i opracowują go pod kątem odpowiedniej do zaprezentowania formy. Recytacja może być sztuką samoistną lub wstępem do innych form teatralnych. 

Instruktorzy:
Wiesław Dawidczyk - aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury.
Małgorzata Burjan - pedagog, instruktor.
Anna Rau - aktorka, reżyserka, absolwentka białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

GRUPA ,,POCZEKALNIA SNÓW’’
Wiek: 13-19

Oprócz warsztatowych zajęć teatralnych młodzi aktorzy pracują nad przygotowaniem przedstawień, poznając tajniki gry aktorskiej, interpretacji tekstów dramatów, prowadzenia dialogów i budowania monologów, analizy psychologicznej postaci scenicznych oraz motywów ich postępowania.

Instruktor:
Wiesław Dawidczyk - aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury.

 

GRUPA WARSZTATOWA ,,NOVA’’

Młodzieżowa grupa teatralna powstała w 2018 roku. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad przygotowaniem spektakli od podstawy tekstowej do realizacji scenicznej.

Instruktor:
Wiesław Dawidczyk - aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury.

 

TEATR DOJRZAŁY

Grupa teatralna dla osób z zaawansowanym stażem. Obecnie literackie i dramaturgiczne zainteresowania oraz życiowe doświadczenia aktorów Teatru Dojrzałego kierują ich teatralną aktywność ku tekstom egzystencjalistów.

Instruktor:
Wiesław Dawidczyk - aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury.

 

TEATR TAŃCA ,,ENZA’’ JUNIOR
Wiek: 12+

Zajęcia skupione wokół rozwijania umiejętności ekspresji ciała w ruchu oraz budowania obrazów scenicznych poprzez choreografię. Uczestniczki przygotowują wspólnie spektakle teatru tańca. Grupa wspólnie uczestniczy w wyjazdach, festiwalach i konkursach.

Instruktorka:
Gabriela Keller-Janus - dyplomowana choreograf tańca współczesnego.

 

ENZA+
Wiek: Dorośli+

Teatr tańca dla dorosłych. Zajęcia przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, pragnących zmierzyć się z tańcem współczesnym. Improwizacja, body positive, dobra zabawa i kawa.

Instruktorka:
Gabriela Keller-Janus - dyplomowana choreograf tańca współczesnego.

 

BODY POSITIVE DLA DZIECI
Wiek: 7+

Zajęcia taneczne dla dzieci, u których stwierdzono problemu z nadwagą, prowadzone we współpracy z Poradnią Promocji Zdrowia. Najważniejszą cechą wyróżniającą trening w postaci tańca, jako środka w pokonywaniu problemów z otyłością, jest wyzwalanie pozytywnej energii wśród ćwiczących. Znacznie poprawia to ich samopoczucie i sprawia, że ćwiczą regularnie i biorą bardzo aktywny udział w zajęciach.

Instruktorka:
Gabriela Keller-Janus - dyplomowana choreograf tańca współczesnego.

 

GRUPA TEATRALNA ,,DZIECIAKI ZZA KURTYNY’’
Wiek: 8-15

Zajęcia są propozycją twórczych działań z zakresu zabaw ruchowych, improwizacji, ćwiczeń z wykorzystaniem dźwięków, metod odkrywania i wykorzystania przestrzeni, a także tworzenia prostych form scenicznych. Wspólne poszukiwanie twórczych sposobów na opowiadanie o otaczającej przestrzeni za pomocą różnorodnych środków artystycznych.

Instruktorka:
Agata Andrzejczuk - oligofrenopedagog, arteterapeuta.

 

GRUPA TEATRALNA ,,TEATR OSOBLIWY’’
Wiek: 16-25

Zajęcia teatralne dla młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Podczas zajęć wykorzystujemy zabawy ruchowe, rozwijające motorykę i świadomość ciała, improwizację, pantomimę oraz twórczą zabawę metodą dramy. To doskonała okazja do odkrywania swoich potrzeb i możliwości oraz mierzenia się z własnymi ograniczeniami. Wykorzystywane ćwiczenia i techniki teatralne sprzyjają rozwojowi umiejętności twórczych.

Instruktorka:
Agata Andrzejczuk - oligofrenopedagog, arteterapeuta.

 

ZAJĘCIA TEATRALNE Z ELEMENTAMI IMPRO
Wiek: 16+

Zajęcia polegające na zabawach teatralnych, opartych o sztukę improwizacji. Spotkania są bardzo zróżnicowane, trochę nieprzewidywalne, ale zawsze twórcze i zabawne.

Instruktorka:
Małgorzata Burjan - pedagog.

 

GRUPA TEATRALNA „PRAWIE WSZYSCY”
Wiek: 16+

Zajęcia teatralne dla uczniów szkół średnich i dla dorosłych- ćwiczenia dykcyjne, praca z głosem, interpretacją, działania teatralne.

Instruktorka:
Małgorzata Burjan - pedagog.

 

DZIECIAKI Z PODWÓRKA
Wiek: 8-12

Zajęcia interdyscyplinarne w nurcie pedagogiki zabawy i teatru z nauką gry na bębnach. Rolę podwórka przejmie sala teatralna OT Rondo.

Instruktorka:
Małgorzata Burjan - pedagog.

 

WARSZTATY TWÓRCZEJ OBECNOŚCI
Wiek: Dorośli

Połączenie zajęć bębniarskich, relaksacyjnych i teatralnych. Miejsce dla wszystkich, którzy chcą wyzwolić swoją twórczą ekspresję w gronie życzliwych osób lub szukają sposobu na radzenie sobie ze stresem, zniechęceniem i brakiem koncentracji. 

Instruktorka:
Małgorzata Burjan - pedagog.

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ
Wiek: 10+

Zadaniem pracowni jest dostarczenie wiedzy i umiejętności niezbędnych do tworzenia fotografii w formie cyfrowej i analogowej. Prowadzi to do rozwijania zainteresowań artystycznych, a także przygotowania młodzieży oraz dorosłych do samokształcenia w tym zakresie. Priorytetem we wszystkich działaniach jest pokazywanie innego spojrzenia na otaczający świat oraz nowych możliwości rozwoju. Uczestnicy zajęć zaspokajają swoje osobiste zainteresowania oraz rozwijają poczucie estetyki.

Instruktor:
Krzysztof Przewoźny - fotograf.

 

MATERIA PRIMA
Wiek: 15-23

Materia Prima to młodzieżowa grupa teatralno-wokalna. Zespół twórczy ma w swoim dorobku albumy koncepcyjne i słuchowiska oraz spektakle muzyczne, realizowane w ramach projektów m.in. Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Grupa wyróżniona w ogólnopolskim konkursie twórców ludowych "Jawor - u źródeł kultury".

Instruktorka: 
Anna Rau - aktorka, reżyserka, absolwentka białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

KLUB TANGO EN LA ROTONDA, CZYLI TANGO W RONDZIE
Wiek: Dorośli

Zajęcia z tanga argentyńskiego dla początkujących lub zaawansowanych tancerzy. Przeznaczone dla par w każdej możliwej konfiguracji, cierpliwych w dążeniu do uzyskania perfekcji, wyrażającej się porozumieniem między partnerami, wzajemnym zaufaniem i wspólnym odczuwaniem muzyki.

Instruktorka:
Anna Pietruszewska.

 

SOK po godzinach

 

SOK PO GODZINACH

 

To program, do którego zapraszamy wszystkich pasjonatów, poszukujących miejsca, gdzie mogą, we własnym gronie, spędzić twórczo czas i rozwijać zainteresowania. Zgłaszający się do nas amatorzy „sztuk wszelakich” mogą liczyć na pomoc naszych instruktorów oraz możliwość wykorzystania przestrzeni Słupskiego Ośrodka Kultury w praktykowaniu własnych pomysłów. Zachęcamy mieszkańców Słupska do rozwijania swoich pasji wśród osób dzielących ich zainteresowania, czekamy na Was w Waszym „trzecim miejscu”, którym może się stać właśnie nasza instytucja kultury, przyjazna placówka wspierająca oddolne akcje.

Obecnie w ramach programu działają grupy:

  • Aeromodel Klub
  • RC Słupsk
  • Country Line Dance
  • Grupa tańca dawnego Kadryl
  • Belle Epoque
  • Manufaktura
  • Koralików bez liku
  • Planszowe mole