Pierwszy tydzień ferii zimowych w Szkole Kultury będzie bogaty w ofertę zajęć dla najmłodszych. Zapraszamy na Zimowe Warsztaty, w trakcie których Wasze pociechy spędzą czas z dala od komputerów, smartfonów i tabletów.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
Projekt „Kulturalna Integracja” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska trwał od początku lipca do końca października.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
Wystawa prac uczestników i uczestniczek warsztatów ceramicznych i warsztatów makramy była zwieńczeniem cyklu zajęć prowadzonych w ramach projektu „Kulturalna integracja”.  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska. Otwarcie wystawy, które odbyło się 27 września 2022 r. uatrakcyjnił występ uczestników warsztatów animacyjno-rytmicznych, które odbyły się również w ramach projektu.  

Kiedy ostatnio zrobiłaś-eś  coś nowego po raz pierwszy ? Masz ochotę na coś nowego na trochę ruchu , nowe hobby , na  nowe wezwanie. Jeżeli lubisz ruch a jeszcze lepiej taniec, to jest to propozycja dla Ciebie.

,,Sztuka Street Art'u" - tytuł projektu, który był realizowany w Słupskim Ośrodku Kultury w dniach 19-23.09.2022 r. Młodzież miała możliwość zapoznać się z techniką i tworzyć pod okiem Katarzyny Tomasiak, artystki, której murale możemy podziwiać w Słupsku. Na ostatni dzień projektu przypadła Gra Miejska ,,Śladami słupskich murali". Siedem grup walczyło o cenne nagrody.

Szkoła Kultury przy ul. Banacha 17 ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Kulturowe przeplatanki” został rozstrzygnięty. Jury konkursowe miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna.

Słupski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalny Punkt Zapalny mają zaszczyt zaprosić na Festiwal Kultury Wschodniosłowiańskiej – Dni Kultury Ukraińskiej.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
W czwartek 14 lipca odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja. Ukraińskie i polskie dzieci pracowały twórczo razem w Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska.  

Zapraszamy 9 i 10 lipca na bulwary nad Słupią, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z bogatą ofertą Słupskiego Ośrodka Kultury.

Kulturalna integracja   Od lipca do końca października odbywać się będą integracyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Ukrainy i z Polski. Będą to warsztaty teatralne, taneczne, animacyjno-rytmiczne, ceramiczne i warsztaty makramy oraz sitodruku.